Олег Стадник: Шоу на трагедії – великий гріх перед Богом

09 листопада 2016, 12:23

9cb3f9bf29ec7d4998f3330337d5d7a1a293a544ПІСЛЯМОВА ПІСЛЯ ШОУ. Я позитивно ставлюсь до всякого роду шоу, тому що давній вислів "хлєба і зрєліщ" - він невмирущий. А в демократичній країні кожен має право вибору на яке шоу піти, якщо необхідно якось розвіятись, коли без хліба в животі не комфортно. Все було би нічого, якби елементи шоу не вкидали у мозок "25 кадр". Як би пару раз вкинута фраза про те, що у Черкасах найгірший показник по малюковій смертності спроможний дати посил всій Україні, що так воно і є.

Що таке показник малюкової смертності? Це кількість померлих дітей до першого року життя на тисячу новонароджених. Це показник діяльності як акушер-гінекологів - перинатальна, або навколопологова смертність, так і педіатрів. Смертність реєструється за місцем смерті. Тому проблемою обласних центрів є те, що діти, які померли в ЕГП обласної лікарні або в реанімації обласної дитячої лікарні, будуть зареєстровані в місті Черкаси. Тому ми завжди піднімаємо питання про редуцірований показник - тобто по дітях, які народились, жили і отримували допомогу у міських закладах охорони здоров'я, за діяльність яких відповідає міська влада.

А тепер до арифметики - до статистики. 2014 рік, показник малюкової смертності по Україні - 7,8 проміле, по області - 8,85 проміле, по місту Черкаси (чисто міський, редуцірований) склав 0,7 проміле. У десять разів (ДЕСЯТЬ!!!) менший, ніж по Україні.

2015 рік, показник по Україні - 7,9 проміле, по області - 7,5 проміле, а по Черкасах (чисто міський) - 2 проміле. В чотири рази нижчий, ніж по Україні. Не знаю, чи потрібно щось продовжувати аналізувати, а чи повірите, що і показник перинатальної смертності, як індикатор роботи акушер-гінекологів, має таку ж тенденцію.

Хотів би лише додати ще одну тезу. На жаль, ми говоримо про показник МАЛЮКОВОЇ смертності. І це трагедія, бо сучасна медицина поки що не здатна повністю побороти смерть. У всьому світі не здатна. Але не можна робити ШОУ на цій нездатності. Шоу на трагедії - великий гріх перед Богом, якщо ти в нього віриш. Але можна влаштувати шабаш, якщо безбожник, а тим більше інспектор ВСЬОГО. В таких випадках рекомендував би інспектувати психіатричні заклади - там швидко розберуться, хто чий клієнт.

Нагадаємо, 5 листопада відома телеведуча Ольга Фреймут у рамках зйомки програми «Новий інспектор Фреймут. Міста» у виступі перед черкащанами зазначила, що її обурила поведінка лікарів у пологових будинках Черкас.

Водночас візит шоу-вумен до Черкас викликав бурхливу реакцію містян у соціальних мережах. Більшість черкащан поставили під сумнів об’єктивність, а головне, професійність проведеної телеведучою перевірки міста.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради

*пост на особистій сторінці у Facebook

Черкащанка сказав:

Драматично, жорстко, трохи неетично. Але, на жаль, я “шоу” ,як такого, не вгледiла. Пан Олег надто близько до серце сприйняв слова Ольги. Тим паче, що й грамоту дала, та й подарунок. Якось некоректно посилати журналiста до “дурки”. Погорячкував…

Вгору