Охорона черкаських музеїв працює в борг

19 травня 2014, 16:23

Напередодні Міжнародного дня музею черкаські музейники розповіли про сучасний стан цих просвітницьких закладів та поділились злободенними проблемами. Виявляється, охоронці музеїв виконують свою роботу безоплатно, а експозиції не везуть у райони через відсутність транспорту й техніки.

Про це повідомляє МІА "Черкаси".

Однією з найбільш болючих проблем усіх музеїв України є відсутність оплати охорони музею.

‒ Ми не маємо права на власну охорону, а повинні користуватися лише послугами Державної служби охорони. Наш музей потребує 300 тисяч гривень для цього, а отримує лише 100. З липня минулого року не проплачений жоден рахунок, охорона стоїть на варті музею безоплатно. Крім того, музейники самостійно оплачують інтернет та купують папір, – ділиться директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун. 

Працівники Черкаського обласного краєзнавчого музею також скаржаться на відсутність належного фінансування.

‒ Найперше, нам потрібен ремонт, по-друге ‒ опалення, особливо взимку в нас дуже холодно, а влітку немає чим дихати через відсутність кондиціювання. Мені б дуже хотілося замовити якесь спеціальне обладнання, купити автобус, щоб музейну колекцію можна було презентувати у районах області, – скаржиться заступник директора Краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Тетяна Кайдалова. ‒ Наша музейна колекція налічує близько 150 тисяч експонатів. Минулого року ми відкрили майже 70 виставок, була неймовірна кількість відвідувачів, особливо дітей.

Своїх колег підтримує і директор музею «Кобзаря» Ольга Шарапа, яка вже 26 років поспіль очолює цей заклад.

‒ Протягом 2013 року музею ніхто не дав жодної копійки. Я не втомлююсь повторювати, що на своїх ногах до музеїв ніщо не йде. Ми постійно просимо пам’ятки та експонати. Так, мистецька Шевченкіана налічує вже понад 100 портретів. Але щоб щось видавати, аби воно не лежало у фондах, ‒ не маємо грошей. Через 50 років нас не зрозуміють, бо не повірять, що ми не змогли придбати шевченківські видання для фонду, – розповіла Ольга Михайлівна.

Побачити досягнення музею «Кобзаря» зможуть всі бажаючі вже цього понеділка о 14 годині на Шевченківському форумі. У заході візьмуть участь понад 150 делегованих учасників з різних країн світу: Казахстану, Словаччини, Білорусі, Польщі, Росії та інших. У виставкових залах підготовлена спеціальна програма й огляд експозиції. Святкування 25-річного ювілею музею «Кобзаря» відбудеться 20 травня о 14 годині.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору