Одеські науковці високо оцінили виноград з Черкащини

04 вересня 2017, 16:22

Уже втретє на центральному майдані Звенигородки за ініціативи та підтримки районної відбулося свято винограду, меду та вина, в якому взяли участь не тільки виноградарі та майстри високих медозборів зі Звенигородщини, а й Ватутіного, Лисянського, Катеринопільського, Маньківського, Монастирищенського, Смілянського, Уманського та інших районів Черкащини, пише "Черкаський край".

Цьогоріч на свято завітали зі своєю продукцією й одесити — представники Національного наукового центру "Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова", де, окрім відмінного вина, займаються вирощуванням різних сортів столового винограду. Отож звенигородці та гості міста мали змогу оцінити та придбати як виноград різних сортів, так і запашний мед, посмакувати добірним виноградним вином, медовухою та медовим квасом, виготовленим за старовинними рецептами.

Зрозуміло, якщо вести мову про вино, то тут на висоті були одесити. Досить швидко "розмели" і їхній виноград, ціни на який були чи не найнижчими. Та, разом з тим, таїрівці захоплювалися місцевими медами, передусім акацієвим та з різнотрав’я. І першість на виставці меду міцно утримували господарі — звенигородські пасічники, серед яких є чимало ентузіастів та новаторів, які не просто займаються бджільництвом ( всього ж вони утримують понад 6000 бджолосімей), а й постійно експериментують, впроваджуючи у своїх господарствах чимало нового й прогресивного.

Високо оцінили одеські науковці й окремі сорти винограду. До речі, свого часу інститут співпрацював з колишнім Звенигородським сільськогосподарським технікумом і мав на батьківщині Тараса Шевченка спільний з ним виноградник.

Свою ж оцінку продукції пасічників, виноградарів та виноробів надала спеціально створена дегустаційна комісія. В номінації найважче гроно винограду перемогу здобув Володимир Мусатов з Шевченкового, найважчу ягоду винограду мав звенигородець Віктор Чупріненко, він же виставив й найбільшу кількість сортів винограду.

У представленій продукції меду за найбільшу кількість його сортів лідером визнали Романа Гайдука з Лисянки, за найоригінальнішу продукцію бджільництва — Ігоря Бабенка, за оригінальне оформлення місця — Максима Стрільченка (обидва зі Звенигородки)

Серед виноробів найкраще біле вино було у Олександра Балковенка зі Шполи, червоне вино у Катерини Іщенко зі Звенигородки.

Переможцям у номінаціях голова районної ради Володимир Кучер вручив відповідні відзнаки, а іншим учасникам — дипломи Звенигородської райради. А всім учасникам свята дарували гарний настрій самодіяльні артисти як зі Звенигородщини, так і з сусідніх районів.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору