Одарич умисно зволікає з підписанням одного рішення, – Радуцький

15 грудня 2014, 11:40
IMG_1146

Фото: Про все

На останній сесії Черкаської міської ради 36 депутатів підтримали депутатський запит секретаря міськради Олександра Радуцького про створення комісії щодо роботи ТОВ “МІРЦ”. Нагадаємо, це приватне підприємство 2009-го року створив соратник та родич мера Олег Ліходькін, а заробляє воно тим, що за інформування та рознесення квитанцій споживачам комунальних послуг бере 1%.

Про це під час прес-конференції повідомив секретар міськради Олександр Радуцький.

- Міьский голова і досі не підписав це рішення.  Як правило, Одарич візує подібні документи наступного ж дня. Я розумію, чому мер зволікає. "МІРЦ" вижило з ринку свого попередника - ТОВ "МАЖАР". Сьогодні воно отримує доходи, які могли б бути спрямовані до скарбниці Черкас. Це підприємство займається інформуванням та рознесенням квитанцій споживачам комунальних послуг і з оплачених черкасцями рахунців отримує відсотки. На рік це мільйонні прибутки. Якби це ТОВ було комунальним підприємством, як це і передбачалося на етапі його створення, то ці кошти ішли б до скарбниці міста й використовувалися б на потреби громади, - заявив Олександр Радуцький.

Він надіслав запити до підприємств, які обслуговує МІРЦ, аби дізнатися умови угоди з ними та розрахунки. У 2013 році за свої пслуги підприємство отримало:

від Соснівської СУБ - 465 тис. грн;

від СУБ Митниця - 140 тис. грн;

від Придніпровської СУБ - 390 тис. грн;

від Черкаської служби чистоти - 110 тис. грн;

від ЧТКЕ - 860 тис. грн;

від Черкаської ТЕЦ - не отримав оперативної інформації, оскільки структура приватна.

За словами секретаря міськради, це майже 2 млн грн прибутків, що означає, що з кожної квартири "МІРЦ" отримує кошти, які власники помешкань сплачують як за комунальну послугу.

- З документів, які я отримав, випливає, що ТОВ уклало угоди з комунальними підприємствами та банками. За однією, між ТОВ і КП, "МІРЦ" щомісяця на технічне забезпечення отримує по 150 грн абонплати. За другою, між КП, ТОВ та банками, ТОВ  отримує 1% за послугу, яка називається "Комісійна винагорода за інформаційне обслуговування" та ще 1% зі споживача утримує банк за "взаємодію в єдиній системі обліку, адміністрування та прийому платежів за житлово- комунальні послуги від населення. Цікавим виявився аналіз роботи подібних підприємств в інших областях. Так, розрахункові центри на кшталт "МІРЦу" створені в Горлівці, Лисичанську, Артемівську та Шахтарську. Серед їх засновників усюди є виконавчий комітет міської ради або КП. Серед 6-ти засновників черкаського центру - Олег Ліходькін, юридичні особи і ПриватБанк. Статутний фонд - 51 тис. грн, - заявив посадовець.

Він підкреслив, що в інших регіонах наданням послуг займається КП, а у нас - приватник. В середньому, з кожної однокімнатної квартири за новими тарифами "МІРЦ" сьогодні має 12 грн, двокімнатної - з0 грн, трикімнатної - 40.

- У мене є лише одне прагнення: щоб черкасці самі обрали, чи хочуть вони сплачувати ці кошти "МІРЦу" і чи вони взагалі знають про відсоток, який з них утримується для збагачення команди мера. Тому і була створена комісія, щоб разом із громадськістю ухвалити рішення, як надалі працювати цьому підприємству чи варто створити нове КП. І якщо Сергій Одарич любить черкасців нехай надасть їм право вибору, - зазначив Радуцький.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору