Одарич і Радуцький воюють за черкаські дороги (відео)

13 січня 2015, 13:00

10906142_664507176991690_3954675963165189992_n

Попри мороз, вулиці Канівська та Університетська вирішили підлатати до зимових свят. І подія досить позитивна, якби знову не скандал, який розпочав міський голова у соціальній мережі. У розлогому пості у себе на сторінці він звинувачує секретаря міської ради Олександра Радуцького у перевищенні службових повноважень, а саме: у тому, що Олександр Радуцький відмиває державні гроші і відстоює інтереси своїх бізнес-партнерів, інформує Громадське ТБ: Черкаси.

Сергій Одарич, голова Черкаської міської ради: «У червні я ще давав доручення терміново провести ремонт, тому що дорога була абсолютно зруйнована. Ніякі роботи не проводилися. Ніяка документація не робилася. На моїй пам᾿яті, я от тут із 2004 року, як купив будинок в Мошнах, от я їжджу кожен день цією вулицею і не пригадую, щоб вона коли-небудь ремонтувалася».

У департаменті житлово-комунального комплексу кажуть, що вулиці все ж ремонтувалися. За словами начальника управліня вуличної інфраструктури Сергія Отрешка, влітку на вулиці Канівська почали знімати асфальт. Тоді фрезерування нібито проводила фірма «Аерошляхбуд».

Офіс «Аерошляхбуду» розташований поряд із офісом «Черкаського асфальтного заводу», половина акцій якого належить міській раді. Головою правління «Черкаського асфальтного заводу» є Олексій Гужва – екс-заступник Сергія Одарича.

Сергій Отрешко, начальник управління вуличної інфраструктури: «Ні черкаська міська рада, яка є власником вулично-дорожньої мережі й інфраструктури в особі департаменту ЖКК, ні балансоутримувач КП «Челуаш» робіт із фрезерування чи знімання асфальту влітку не замовляв і не оплачував. Фактично угоди з фрезерування відбувалися за усною вказівкою керівництва міста».

Андрій Наумчук, директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради: ««Аерошляхбуд» почав роботи з фрезерування. Близько 20-30 % дороги він відфрезерував. І потім роботи ці чомусь припинив».

Упродовж 4 місяці одна з головних черкаських вулиць відфрезерована, тобто водії їздять по величезних ямах. Нарешті у жовтні ситуацію намагаються зрушити у департаменті ЖКК. Андрій Наумчук оголошує тендер на поточний ремонт вул. Канівська. Сума - 734 тис. грн.

За два дні до тендеру, без оголошення тендерних процедур, Андрій Наумчук укладає угоду на цей об’єкт із ПП «Черкаси-Інтерстрой». Сума договору вже майже вдвічі вища за попередню  – 1 млн. 173 тис. грн. І ремонт вже не поточний, а - капітальний.

Через тиждень Андрій Наумчук підписує ще один договір із тією ж фірмою. Предмет угоди - ремонт ще однієї вулиці – Університетська. Так само без тендеру.

Андрій Наумчук, директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради:«Дата оголошення тендеру мала бути 5 грудня. Плюс ще два тижні на укладання угоди. Тобто 19 грудня ми мали укладати цю угоду, може б ми і встигли, але ми зробили іншим шляхом. Для того, аби прискорити цю роботу, ми почали розробляти проект. І зробили цей проект, і уклали угоду вже 3 грудня. Тобто вже місяць у нас був на виконання цих робіт. Тому ми вирішили від тендера відмовитися і укласти угоду знову з цією фірмою, яка не потребувала авансу. «Черкаси-Інтербуд» вибрали за тим принципом, що він не потребував авансу. Він згодився зробити роботи протягом місяця, навіть якщо не буде авансу.

Олег Діденко, представник фірми, яка ремонтує дороги, заступник директора ТОВ «Білдінг-сіті»: «Ми просили аванс, але чекали. Вартість матеріалів займає десь 70-80% і ми на ці гроші очікували. Прийшла сума менша і ми, маючи на заводі залишки матеріалів, інші там речі і гроші, вирішили зробити цю ділянку. Хто запропонував роботу? До нас звернувся департамент ЖКГ».

Аванс фірмі таки виплатили. Причому за обидві вулиці. Отримати його «Черкаси-Інтерстрою» допомагає секретар міської ради Олександр  Радуцький. Він звертається до казначейства з проханням провести як першочергові платежі по цих двох об’єктах. По завершенню 2014 року неоплачених платіжних доручень - 2895.

Олена Буслова, начальник управління ДКСУ в м. Черкаси: «Було звернення від міської ради про життєву необхідність у ремонті цих аварійних доріг. Одна із вулиць – Університетська – фінансувалася з субвенції за рахунок державного бюджету, якої в цьому році вже не передбачено. І залишки цих коштів, які не виконалися, повернулися до державного бюджету. Тому і звернення було, що ремонт цих доріг є життєво необхідним. Із вересня 2014 року по кінець грудня від міської ради від секретаря надійшло 2 листа.

Олександр Радуцький, секретар Черкаської міської ради: Я повинен як секретар міської ради організовувати контроль за роботою цих департаментів, за те, що їм заважає. І, коли ще звертаються до мене департаменти з проханням допоможіть, то скажіть мені, будь ласка, мені, що сказати – не треба?»

Сергія Одарича обурило,що дороги ремонтує фірма, яку у місті не знають.

Сергій Одарич, голова Черкаської міської ради: «Фірма, яка з᾿явилася, із якою уклали договір ні разу, ніколи не виконувала дорожніх робіт. Немає на це ні ліцензії, немає на це навіть передбачених статутом видів робіт, які вона може проводити».

Сергій Отрешко, начальник управління вуличної інфраструктури Черкаської міської ради: «Ліцензія на виконання будівельних робіт потрібна для виконання робіт, які передбачають четверту або п’яту категорію складності згідно з проектом. Капітальний ремонт доріг передбачає максимум третю категорію, це якщо там потрібно влаштування додаткового корита або розширення. У випадку з вулицею Канівська – це друга категорія складності. Тобто наявність ліцензії на сьогодні не потрібна для виконання робіт».

«Черкаси-Інтерстрой» дороги і справді не ремонтувала. Однак вона є генеральним підрядником ТОВ «Білдінг-сіті», яке ремонтує найбільші дороги України та використовує при цьому сучасну техніку.

Ще Одарич звинувачує Радуцького, що він відстоює інтереси своїх бізнес-партнерів. Конкретно – депутата міськради Володимира Халая. Останній, за його словами, причетний до фірми «Черкаси-Інтерстрой».Офіційно керівником фірми «Черкаси-Інтерстрой» є Раїса Сидоренко. Прізвище Халая ніде не зазначено. На момент скандалу Володимира Халай був власником фірми «Електромонтаж-424», яка зареєстрована за тією ж адресою, що й «Черкаси-Інтерстрой».

Сергій Одарич, голова Черкаської міської ради : «Фірма на Корольова 11. Там, де головний офіс депутата міської ради Володимира Халая. Директор СУБу Митниця Ігор Робатенко там же у Фейсбуці підтвердив, що Халай від цієї фірми приходив укладати угоди на утримання будинків».

Однак дивно, що Сергій Одарич обурюється щодо відсутності тендерів. Адже раніше угоди на ремонт доріг департамент ЖКК укладав лише з підприємством «Аерошляхбуд». Із 2012 року воно відремонтувало в Черкасах 7 вулиць. Не виключено, що Сергія Одарича збентежив саме той факт, що у фірми, інтереси якої він лобіює, з᾿явився конкурент. І, що «Черкаси-Інтерстрой» асфальт замовляє не на черкаському асфальтно-бетонному заводі, а в Кіровограді.

Сергій Отрешко, начальник управління вуличної інфраструктури Черкаської міської ради: «Ремонт чотирьох вулиць, який відбувався в 2014 році проходив без тендерів. Угоди були, до речі, укладені з «Аерошляхбудом» без проведення тендерних процедур». 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору