Незважаючи на засуху, в області створено достатній страховий фонд насіння

04 квітня 2014, 09:12

Цього тижня у СТОВ «Іскра» (с. Байбузи Черкаського району) під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксани Криницької відбулося виїзне засідання обласного штабу з питань проведення комплексу весняно-польових робіт у 2014 році.

На початку своєї роботи члени штабу оглянули посіви озимих зернових культур, озимого ріпаку та багаторічних трав. Також ознайомилися з ходом проведення посіву ранніх ярих зернобобових культур, адже незважаючи на ситуацію, в якій сьогодні перебуває Україна, на Черкащині триває активна фаза проведення комплексу весняно-польових робіт.

Станом на2 квітня ярих зернових та зернобобових культур по області посіяно на площі 61,2 тисяч гектарів, що становить 82% до завдання. До речі, в 2013 році посів ранніх ярих зернових розпочався 4 квітня. В тому числі ярого ячменю посіяно 50,5 тисяч гектарів (80,3%), ярої пшениці 1,5 (63,6%), вівса 2,0 (89,2%), гороху 7,2 (96,7%), кормових культур (трави) 22,6 тисяч гектарів (18,6%). Розпочато посів соняшнику - посіяно 38 тисяч гектарів (26,3%), цукрових буряків 6,2 (34,6%), кукурудзи на зерно 800 гектарів, посаджено картоплі та посіяно овочів 9,3 (17,1%) та 3,1 (13,7%) тисяч гектарів відповідно.

- Незважаючи на засуху і загибель певної частини рослин, а також те, що метеорологи оптимістичними прогнозами погоди поки нас не радують, в області створено достатній страховий (резервний) фонд насіння ярих культур для можливого пересіву (насіву). Деякі господарства вже розпочали пересівати площі на яких загинула частина озимого ячменю, – під час пленарного засідання зазначив начальник відділу землеробства Департаменту АПК Василь Харченко.

У цілому, потреба в насінні на весняно-польові роботи в цьому році становить разом з страховим фондом 16,5 тис. тонн. Вже станом на 19 березня інспекція сільського господарства перевірила 17,6 тис. тонн насіння, що становить 107% до потреби. Все насіння є кондиційним та високих репродукцій.

Начальник державної фітосанітарної інспекції Черкаської області Віктор Жовнір проінформував присутніх про фітосанітарну ситуацію на посівах озимих, яка на сьогодні є контрольованою та перебуває в задовільному стані.

- Пестицидами господарства для захисту посівів від епіфітотій забезпеченні на даний період в достатній кількості, протравниками для протруєння насіння ярих культур в повному обсязі, - зазначив він.

Підводячи підсумки роботи обласного штабу, Оксана Криницька наголосила на тому, що Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, як і в цілому облдержадміністрація, не стоять осторонь від питань, які сьогодні виникають в організації проведення комплексу весняно – польових робіт, надають всебічну допомогу у вирішенні нагальних проблем та в кожному сільгосппідприємстві вбачають в першу чергу колегу та однодумця по вирішенню завдань забезпечення продовольчої безпеки населення як Черкаського регіону, так і України. Також відмітила, що в забезпеченні належного темпу ходу польових робіт важлива кожна година. – Весняний день рік «годує», – зазначила Оксана Юріївна. – Ми спільно з науковими установами області, з огляду на погодні умови які склалися, ще більш плідно повинні працювати з сільгосптоваровиробниками щодо догляду за посівами озимих культур та створенню оптимальної структури посівних площ.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору