Нас мають за дурнів, – колектив черкаського театру лишився без коштів на заробітну плату

06 червня 2016, 21:15
13407478_953817238068378_1332339164_n

Фото Про все

Актори черкаського театру б’ють на сполох. Мало того, що приміщення театру вже рік, як без даху, тепер колектив примушують йти у відпустку за власний рахунок, або ж працювати неповний робочий день чи тиждень. Керівництво театру говорить, що це вимушені міри через дефіцит коштів на зарплату.

- З 13 липня по 4 серпня у нас - планова відпустка, а потім нас фактично примушують за власним бажанням чи за згодою сторін писати заяву на відпустку за власний рахунок. Причиною називають відсутність фінансування на заробітну плату, - розповів на прес-конференції актор театру Олександр Гуменний. – І це стосується всього колективу без виключення.

На заробітну платню колективу театру  потрібно близько 550 тисяч гривень. Цієї суми немає – так сказали колективу. Олександр Гуменний додає, що про відсутність коштів на нинішній період було відомо ще в січні. Тоді, зазначає актор, він особисто говорив про це з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком. На що очільник області, за словами Олександра, пообіцяв все врегулювати. Утім обіцянки завершилися тим, що нині акторів «просять» піти у вимушені відпустки.

- Нас поставили перед фактом: написати заяви за власним бажанням. Є також інформація, що ці заяви вже надруковані й на них люди просто мали ставити підписи. Цим самим порушувався закон. Також відбувається телефонний шантаж: одних шантажують театральною квартирою, інших погрожують звільнити, - каже художник з костюмів черкаського театру Наталія Ридванецька.

Такі дії, за словами пані Наталії, чиняться адміністрацією театру. Тож нинішній сценарій, який розгортається в стінах і так постраждалого театру, актори розцінюють, як знищення культури в місті.

– Найбільше зачепило те, що колектив мають за дурнів. Працюють методи радянського союзу, - резюмує Наталія Ридванецька.

Натомість директор театру Володимир Осипов уточнює, що нинішня  фінансова ситуація має хронічний характер, адже управління культури тривалий час не приділяло належної уваги театральному напрямку. Він наголошує, що пропозиція – йти у відпустку за власний рахунок – не примусова, а зустрічі з колективом мали переговорний характер.

- Те, що сталося, – не випадковість. Управління культури не займалося конструктивними діями щодо розвитку культури, не було стратегії та пріоритетів. Театр був сам по собі. Всі пропозиції театру при затвердженні бюджету мали лише формальний характер, - ділиться власною версією директор театру. - Я постійно зустрічався з керівництвом, і всі казали: почекайте призначення начальника управління культури.

Однак, призначення нового очільника культури області змін у фінансове становище театру не принесло. Тож Володимир Осипов пропонує інший вихід – відмовитися від відпусток за власний рахунок, а заробити кошти самостійно. Для цього він порадив своїм колегам після виходу із планової відпустки лише умовно перейти на роботу в режимі неповного робочого тижня, а самим в цей час повноцінно працювати, ставлячи вистави, і всі доходи спрямовувати на погашення зарплатного дефіциту.

- Це реальний хід і, думаю, колектив погодиться, бо вихід у будь-кому випадку потрібно шукати. Так вже робили інші театри, - зазначив Володимир Осипов. – А у вересні ситуація виправиться.

Водночас документального підтвердження того, що коштів бракує, ніхто з колективу не бачив. Про це також каже черкаська юристка Людмила Бордунос. Саме до неї актори звернулися по юридичну допомогу.

- Ми будемо встановлювати, чи дійсно відсутнє фінансування, тому що досі все тільки на словах. Тому до компетентних органів з цього приводу будуть направлені відповідні запити, - коментує Людмила Бордунос. – Щодо пропозиції директора – перейти на умовний скорочений день – то вона стане можливою, якщо буде згода колективу. У цьому випадку повинен бути наказ керівника погоджений із профспілкою. А профспілка згодиться за умови, якщо за це проголосує колектив. І лише тоді можна перейти на іншу тривалість робочого дня.

Як зауважує юрист, працівники театру готові йти на такі міри за умови, якщо все матиме документальне підтвердження.

Костянтин сказав:

Який цинізм! На театр грошей немає, а на церкву Гундяєва – є. З обласного бюджету виділили 1.300 тис. і з міського – більше мільйона.Прикриваючись пам”яттю про афганців, викачують народні гроші!Треба громадою бити по руках таких “віруючих” як Мушієк!

Вгору