Найбільше приваблює спонтанність,- як проводять відпустку черкаські бізнесмени

10 серпня 2017, 15:31

Щоб досягти успіху, потрібно наполегливо працювати. Графік керівників і топ-менеджерів часто ненормований. Але і відпочинок від роботи теж необхідний. А залишити "штурвал" і хоча б на декілька днів забути про роботу інколи буває дуже непросто. Черкаські бізнесмен розповіли "in.ck.ua" як вони поєднують роботу і відпочинок, чи можуть вимкнути телефони, залишити бізнес "без нагляду", і скільки разів на рік потрібно відпочивати, щоб бути ефективним і продуктивним.

Не можу залишити роботу більше ніж на тиждень

- У подорожах проводжу не більше ніж тиждень, тому що не можу надовго залишити справи. Цього вистачає, щоб перезавантажитися, хоча для повноцінного відпочинку потрібно більше часу. У відпустці теж маю все тримати під контролем, тому щодня перевіряю пошту, заходжу в онлайн-системи бронювань туроператорів. Раніше активно працювала, консультувала клієнтів, але потім зрозуміла, що перерви необхідні усім, і на відстані робота не буде повноцінною. Зараз під час подорожі можу лише інспектувати готелі поблизу, які найбільше цікавлять, але намагаюся не перетворювати відпустку в рекламний тур, - розповідає директор туристичного агентства "All inclusive" Олена Солонько.

- Перед поїздкою мій робочий ритм стає дуже активним і напруженим. Підготовка триває близько місяця, попереджаю усіх про свою відсутність, контролюю організаційні моменти. На відпочинок завжди їду до країн, які пропоную своїм туристам. Окрім пляжного відпочинку, подобається занурюватися в атмосферу нової країни та пізнавати її. Думаю, в нинішньому ритмі життя для гарного самопочуття та продуктивної роботи треба дозволяти відпочивати частіше, ніж двічі на рік. І не обов’язково відвідувати дорогі курорти, важливо просто розслабитися та отримати задоволення, - додала Олена Солонько.

Моє правило на відпочинку – не користуватися телефоном

- Раніше я міг декілька років не брати відпустку. Зараз завжди планую відпочинок заздалегідь, відкладаю роботу "на потім". Декілька разів спонтанно їхав у подорож. На моє здивування, такі поїздки виявлялися найцікавішими, напевно, через момент несподіванки, який посилює позитивні емоції від відпустки, - зазначив директор медичного центру “Авіцена” та мережі аптек “Авіцена” Микола Свириденко. - Стараюся їздити кудись двічі-тричі на рік, обов'язково 2 рази взимку на гірськолижний курорт. Надаю перевагу зимовим розвагам, а не пляжному релаксу. Влітку зазвичай в мене короткочасна відпустка на 3-4 дні біля моря. Без дії та активного ритму довше просто не витримую.

- Гарний відпочинок підкреслює те, заради чого ти працюєш, і додає креативного мислення. Під час відпустки не варто працювати. Якщо я сильно завантажений, то краще перенесу подорож, ніж буду вирішувати робочі питання на відпочинку. Ще в мене є важливе правило – не користуватися мобільним телефоном. На відпочинку я максимум раз на день дивлюся пропущені дзвінки. Якщо є можливість, краще взагалі вимкнути всі гаджети, - розповідає черкащанин.

Роботу завжди беру з собою

- На щастя, в мене вдало виходить поєднувати відпочинок і роботу. Роботу завжди беру з собою. Враховуючи свій графік, не можу дозволити собі на тривалий час зникнути з поля зору. Нещодавно відпочивав на морі, мій телефон майже не замовкав, на відстані вирішував робочі моменти. Якщо робота приносить задоволення, то і відпочивати від неї потреби немає. Думаю, якщо я вимкну телефон і поїду на безлюдний острів, то більше ніж дві доби не витримаю. На початку кар'єри рік працював взагалі без вихідних. Тоді звик до активного ритму життя. А коли поїхав на відпочинок, було відчуття, що чогось бракує. Моя відпустка завжди проходить активно. Відпочиваю двічі на рік. Одну відпустку проводжу зазвичай у Західній Україні: одночасно відвідую рідню та досліджую цікаві місця. Другу – з сім'єю на морі. Весь вільний час за хвилями не спостерігаю. Вважаю, що в кожному місті й околицях можна знайти цікаві місця для досліджень, - зазначив директор ТОВ "Uppenx" Ігор Гайда.

Під час подорожей мені спокійніше, коли я на зв’язку

- Під час написання кандидатської дисертації я два роки працювала майже без вихідних. Мене супроводжувала втома, напруга і постійні стреси. Після захисту місяць почувала себе знесиленою, не могла зосередитися на роботі. Тому вважаю, що для продуктивної та якісної роботи необхідно відпочивати декілька разів на рік і мати постійні вихідні, - розповідає директор курсів англійської мови “Лінгвакон” Світлана Задворна.

- На жаль, зараз маю можливість брати нетривалі відпустки двічі на рік: одну – на новорічні свята, іншу – влітку. Найкраща відпустка  – це відпочинок з родиною. Під час подорожей мені спокійніше, коли я на зв’язку і можу відповісти на дзвінки або листи. Для мене краще щодня потроху виконувати роботу і бути впевненою, що все гаразд, ніж накопичувати робочі питання і вирішувати їх після повернення. Торік відпочивали за кордоном, де не було інтернету. Через чотири дні відпочинку вже хотіла повернутися додому, дізнатися, чи все гаразд, - додає черкащанка Світлана Задворна.

Займаюся правильними справами, адже мені не хочеться від них тікати

- У відпустку потрібно йти, коли втомився, а не за розкладом. Це дає можливість розставити пріоритети в житті. Останні три роки у мене не було відпустки, коли я сказав би: "До побачення, мене не турбувати, буду за 2 тижні". Це означає, що займаюся правильними справами, адже мені не хочеться від них тікати. Замість "відпустки" мені звичніше використовувати слово "подорож". Найчастіше вирушаю в невеликі поїздки Україною або в країни з безвізовим режимом. У таких подорожах намагаюся не працювати або працювати мінімально. Людина не може одночасно робити дві справи. Якщо ти поїхав на тиждень в активну подорож і сподіваєшся ще й попрацювати, то і справи зробиш погано, і місто не побачиш, - зазначив арт-директор компанії "Pixelgrow" Богдан Свиридов.

- Найтриваліша подорож була позаминулої осені. Ми з сім'єю поїхали на півроку в Таїланд. Помітив, що на відміну від України, в сонячній Азії у мене жодного разу не було депресії, але сильно бракувало спілкування та команди. Така зміна країни, клімату і культури позитивно вплинула на продуктивність, я перестав займатися рутиною і почав мислити стратегічно. В мене накопичилося багато енергії, в результаті минулий рік став дуже продуктивним на соціальні та культурно-навчальні події, - зазначив Богдан Свиридов.

Частина моєї роботи – відвідувати спа-салони у місті, де я відпочиваю
- Я тривалий час працюю у сфері краси, тому під час будь-якої подорожі досліджую місцеві спа-центри та салони краси. Завжди чоловіку так і кажу, що йду на роботу, а не відпочивати. Щоразу після відпочинку з'являються нові ідеї, які згодом втілюєш у життя, - зазначила генеральний директор і засновниця мережі салонів “Райський” Ніна Черник. - У відпустці щодня перевіряю звіти з салону та відповідаю на запитання. На щастя, сучасні засоби комунікації дозволяють на відстані все контролювати. Сім'я з розумінням ставиться до роботи на відпочинку, всі розуміють, що це частина мого життя.
- Усі подорожі в нас проходять під час канікул, тому що в мене троє дітей. Нещодавно відкрили для себе лижний спорт, тепер раз на рік відвідуємо гори. Влітку зазвичай відпочиваємо біля моря. Завжди до відпустки готуюся за декілька місяців, це додає приємних відчуттів. Під час очікування я неначе вже починаю відпочивати думками, - додає черкащанка.
Найбільше приваблює у відпустці її спонтанність
- Для продуктивної роботи мені вистачає тижневої відпустки раз на рік. Ніколи не планую відпочинок заздалегідь, їду тоді, коли відчуваю, що саме в цей момент потрібно відпочити та переключитися. Все може вирішитися за день до вильоту. В цьому є своя родзинка, коли сьогодні ще нічого не плануєш, а завтра вже відпочиваєш на сонечку в Єгипті. На роботі просто попереджаю постійних клієнтів про свою відсутність, - розповідає директор магазину матеріалів для фарбування та догляду за автомобілем "Авто-Фарби" Олександр Коваленко.
- Країну для подорожі обираю, зважаючи на погоду, головна умова – море. А подивитися щось цікаве можна скрізь. Надаю перевагу відпочинку за кордоном, це дає можливість вимкнути телефон і відволіктися на деякий час від роботи, - додає він.
 
Поєдную відпочинок і навчання: вдень відвідую семінари, ввечері досліджую місто
- Останні два роки вдало поєдную відпочинок з навчанням. Я регулярно відвідую семінари в різних країнах: вдень навчаюся, ввечері досліджую місто. Водночас обов'язково контролюю процес роботи, постійно спілкуюся з командою. Мені потрібно знати, чи все гаразд. Якщо любиш свою справу, це не приносить дискомфорту. А от якщо робота – лише спосіб заробітку, тоді від неї хочеться перепочити, - зазначила директор корекційного центру "Баланс" Юлія Котовська.
- Я ніколи не планую відпустку заздалегідь. Відпочиваю лише тоді, коли відчуваю, що потрібна пауза, закінчую важливі справи та їду. Це може траплятися раз на рік, може – частіше. Здебільшого відпочиваємо в країнах Європи, самостійно плануємо маршрут, відвідуємо різні міста і поринаємо на деякий час у їхню атмосферу. Відпочинок завжди проходить у русі. А на морі я відпочивала останній раз років 8 тому. Тоді відпустка мені набридла за три дні, - розповідає Юлія Котовська.
Моя творчість – це не робота, від якої потрібен перепочинок
- Моя творчість – це не робота, від якої треба перепочинок, я ніколи не працювала за графіком з понеділка по п'ятницю. Зараз я в декретній відпустці, навчаюся поєднувати материнство з роботою, а восени вперше за два роки поїду з сім'єю на відпочинок за кордон, - розповідає художниця Анна Проненко.
- До декрету щороку подорожували з чоловіком. Під час подорожей намагаюся не виконувати роботу, тому що творча праця потребує концентрації, уваги та тиші. Але коли все ж було натхнення до малювання, картини виходили дуже класними та незвичайними.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору