На яку медичну допомогу можуть розраховувати АТОвці Черкаського району

12 грудня 2016, 15:44

98319139394887843574-720x420

На базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО, демобілізованих із зони АТО, та членів їхніх сімей, сім’ям загиблих учасників АТО для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги. Яку саме, розповіла депутат районної ради, заступник головного лікаря Ольга Буднікова, пишуть Сільські обрії.

Первинна допомога, діагностика, розподіл

– Наразі ми прийняли 245 учасників АТО, військовослужбовців та демобілізованих. Це майже половина учасників АТО-жителів району, – розповідає лікарка. – Вони перебували під диспансерним наглядом у різних спеціалістів. 97 із них пройшли стаціонарне лікування. У відділеннях ЦРЛ пролікували 68 учасників АТО. В разі виявлення ускладнень хлопців направляємо на стаціонарне лікування, дообстеження у заклади охорони здоров’я вторинного та третинного рівня. Таким чином у госпіталі ветеранів війни та інших лікувальних закладах пролікували 47 осіб.

Стоматологія та слухопротезування

Всі учасники АТО мають право на першочергове безкоштовне протезування зубів. За словами Ольги Володимирівни, хлопці не дуже поспішають лікувати зуби. Хоча можуть це зробити абсолютно безкоштовно, звернувшись у районний стоматкабінет (тел. для довідок 30-40-15). Цьогоріч 10 учасникам АТО зробили зубопротезування на загальну суму 7473,18 грн. Безкоштовне слухопротезування вони можуть отримати в обласного сурдолога.

Психологічна допомога

Демобілізовані учасники АТО можуть звернутися за психологічною допомогою до практичного психолога Черкаської ЦРЛ. Такою послугою скористалися 33 військовослужбовці. Проте, за результатами обстеження, психологічної реабілітації потребують 92 учасники АТО.

Перспективи

У 2017 році буде продовжена робота зі створення бази учасників АТО та їхніх родин, яка допоможе краще орієнтуватися в їхніх потребах.

– Окрім медичної та фізичної реабілітації, ці хлопці, передовсім, потребують соціалізації та психологічної допомоги, – переконана Ольга Буднікова. – Лише в комплексі ми зможемо повернути їх до своїх родин у мирне життя.

По одноразову матеріальну допомогу учасники АТО можуть звернутися з відповідною заявою до управління праці та соціального захисту населення.

Для довідки: У 2016 році для надання комплексної медичної допомоги учасникам АТО з районного бюджету спрямували 50 тис. грн для Черкаської ЦРЛ та 40 тисяч гривень – на КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Цьогоріч за медичною допомогою звернулися 245 учасників АТО, 97 з них отримали стаціонарне лікування, 29 – амбулаторне.

Протягом року видано 24 довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (ф. № 070/о) та оформлено 8 санаторно-курортних карт.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору