На Канівщні через пташник дослідять криниці

11 травня 2015, 16:27
20150506_174035

Фото прес-служба ОДА

Спеціальна комісія вивчить, чому в деяких селах Канівського району негаразди з водою. Про це домовилися під час чотиристоронньої зустрічі в тамтешній РДА. У ній узяли участь керівники області й району, місцеві активісти та представники підприємства «Миронівська птахофабрика», - повідомляє прес-служба ОДА.

Сторони шукали компроміс у конфлікті довкола будівництва нових пташників у районі. Активісти нарікають: громадські слухання щодо цього не проведені. А зневоднення криниць вони пов’язують із роботою птахофабрики.

– Ми не бачимо соціальної відповідальності підприємства, – говорить голова Громадської ради при Канівській РДА Яків Прогнімак. – І мова йде не лише про слухання. Ми ще три роки тому пропонували, щоби птахофабрика збудувала водогін, таким чином користувалася водою із Дніпра, а не зі свердловин. Відповіді так і не отримали.

Натомість представники «Миронівської птахофабрики» твердять: до водних негараздів стосунку не мають. Мовляв, проблемні села навіть не поблизу їхнього підприємства.

– Ми маємо спостережні свердловини, – наголошує його керівник Максим Писарєв. – Фахівці ТОВ «Генозонд» ось уже три роки постійно перевіряють вплив нашого підприємства на підземні води. Також це моніторять експерти державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» та науковці Національної академії наук України. Натепер наша фабрика споживає за добу 13 тис. куб. м води, водночас оновлення становить 75 тис. куб. м. Та навіть водогін збудувати ми не проти. Однак наскільки в цьому випадку громада піде назустріч, а не наштовхнемося на новий опір? За планом цей водогін має пройти через кілька сотень земельних наділів. Щодо слухань, то їхнє проведення закон не вимагає. Бо йдеться про будівництво за межами населених пунктів.

Відтак водні проблеми Канівщини вивчатиме спеціальна комісія.  До неї долучать і представників громадськості. А також фахівців ДП «Центрукргеологія» НАК «Надра України».

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору