На чому і як їздять черкаські “копи”

11 січня 2017, 19:00
2c3cc5800ebbeb5266f253ac2e1dc026_xl

Фото Романа Кирея.

Відправною точкою для цього розслідування стала футуристична картинка — торік весною на площі біля пам’ятника Богданові Хмельницькому в Черкасах представляли нових патрульних поліцейських. Поряд стояв ряд вишуканих новеньких Тойот-гібридів, що розфарбовували весняний вранішній туман у кольори фар і яскравих мигалок. За весь час роботи колеги-журналісти не змогли пригадати настільки потужного (й вартісного) переоснащення автопарку правоохоронців Черкас, пише "Черкаський край".

Тоді, 1 березня, на службу в нашому обласному центрі заступили 256 патрульних поліцейських. Про це на сторінці в соцмережі повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Більше 90% патрульних поліцейських уже мали вищу освіту. Черкаси стали п’ятнадцятим містом, де розпочала роботу нова патрульна поліція. За десять місяців роботи патрульних неодноразово у ЗМІ з’являлися повідомлення про ДТП за їхньої участі. В якому ж стані дива японської техніки?

Не без допомоги Адміністрації Президента

Скільки залишилося автомобілів, так гарно вистроєних на площі? Скільки бензину вони спалили? Скільки було витрачено на ремонт? Ці та інші запитання кореспондент «Черкаського краю» задав у інформаційному запиті на адресу поліції Черкас з допомогою системи «Доступ до правди». Проте у визначений законом строк відповіді так і не отримав. Довелося вдатися до хитрощів — через згадану систему надіслати запит Адміністрації Президента, яка в свою чергу спрямувала його підрозділу патрульної поліції Черкас. Лише таким чином відповідь усе ж вдалося отримати.

Автопарк патрульних Черкас

Як виявилося, управління патрульної поліції має в користуванні автомобілі: двадцять двоє Toyota Prius; троє Volkswagen Passat; двоє Skoda Octavia; двоє Renault Duster.

Несправні вже шість (!) автівок

Після 10 місяців експлуатації в несправному стані вже перебувають шість службових автомобілів. Крім того, для обслуговування та ремонту Toyota Prius було проведено тендерну закупівлю через систему «Прозоро» на суму 289 тисяч 900 гривень. На обслуговування службових Renault Duster було проведено закупівлю за процедурою перемовин з офіційним представником цієї марки автівок у Черкасах на суму 45 тис. 43 грн. 40 коп.

Для порівняння: за витрачені кошти можна, наприклад, придбати вітчизняну автівку ZAZ-VIDA.

Навколо екватора Землі чи на Місяць?

Цікаві й цифри витрати пального. Як повідомляється в документі, за період із квітня по листопад для заправки службових автівок було використано 73 тис. 246 літрів бензину А 95 та 7 тис. 646 літрів дизпалива.

Якщо провести прості розрахунки, взявши за основу витрату пального близько 5 літрів на 100 кілометрів, вийде 1 мільйон 464 тисячі 920 кілометрів. До того ж виробник «Пріуса» заявляє, що витрата пального має бути менше 4 літрів на 100 кілометрів шляху в змішаному циклі, а ще в згаданому гібриді є можливість активувати режим «Електромобіль» — їхати виключно на електротязі, розганяючи авто до швидкості 45 км/год. на відстань до 2 кілометрів.

Для порівняння: довжина екватора Землі 40 075 кілометрів. Тож проїхавши 1 мільйон 464 тисячі 920 кілометрів, можна було б уявно проїхати навколо Землі 35 із половиною разів. Або можна було б подолати відстань до Місяця (приблизно 400 тисяч кілометрів), повернутися і ще раз дістатися супутника Землі.

Можна зробити ще одне цікаве порівняння: загальна протяжність доріг у Черкасах — 323 кілометри, з них із твердим покриттям — 269,8 кілометра. Коли б щодня один патрульний автомобіль один раз проїжджав усіма дорогами Черкас, за рік вийшло б (множимо на 365 днів) — 117 тис. 895 км.

А як у них?

На яких патрульних машинах їздять поліцейські в різних країнах світу?

Як повідомляє «Автопортал», в Об'єднаних Арабських Еміратах у ціні блиск і шик. А місто Дубай сьогодні — це величезна автомобільна виставка, що простяглася по кожній міській вулиці. Для того, щоб на дорогах міста панував порядок, потрібні не менш швидкі поліцейські автомобілі. Поліція Дубая почала активно скуповувати новітні суперкари і перетворювати їх у гоночні поліцейські машини. На сьогоднішні в їх числі: Chevrolet Camaro SS (під капотом — V8 об’ємом 6,2 літра, який видає 426 к. с.), Ford Mustang GT, Nissan GT-R, новітній BMW M6 Gran Coupe та ряд інших.

У той же час у Японії, звідки й надійшло чудо техніки черкаським патрульним, незважаючи на безліч суперсучасних машин, багато поліцейських пересуваються на простеньких триколісних автомобільчиках. Причина проста — в Країні сонця, що сходить, вміють економити...

Замість післямови

Зважаючи на важливі правоохоронні й соціальні функції, що їх виконують патрульні, щодня курсуючи вулицями, та враховуючи те, що їхні маршрути та графік руху достеменно невідомі, журналісти не беруться робити висновок, наскільки раціонально поліцейські використовують автотранспорт. Для цього є спеціальні фахівці й служби, які, безумовно, контролюють ці процеси й мали б звернути увагу на нашу публікацію.

Роман Кирей 

Вгору