На Черкащині зупинене виробництво з виготовлення деревного вугілля

10 жовтня 2016, 13:41

___1

10 жовтня до Черкаського окружного адміністративного суду направлене на розгляд рішення про тимчасову заборону (зупинення) виробництва з виготовлення деревного вугілля шляхом випалювання деревини піролізним типом в ретортах. Виробництво розташоване в адміністративних межах Байбузівської сільської ради Черкаського району, за межами села.

Рішення винесене Державною екологічною інспекцією у Черкаській області на підставі акту позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, в результаті якої встановлено, що виробництво здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з порушенням умов дозволу: не підтримуються в належному стані вуглевипалювальні печі, не обладнані місця відбору проб на стаціонарних джерелах, систематично перевищуються гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин у викидах, порушується технологічний режим вуглевипалювання.

Крім того, підприємець користується земельною ділянкою без документів, що посвідчують право власності на неї.

Таким чином, порушені вимоги статей 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та статті 125 Земельного кодексу України, і виробництво деревного вугілля шляхом випалювання деревини піролізним типом забороняється законом і підлягає безумовному зупиненню.

За інформацією прес-служби Держекоінспекції в Черкаській області

Вгору