На Черкащині створюють патронатні родини для дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях

28 листопада 2016, 11:27

lori-0002511477-bigwww-jpg800_1

Черкащина стала однією з областей, де реалізують пілотний проект виховання дітей патронатними родинами. Такий експеримент  вже почав діяти у Дніпропетровській області.  Тепер родини для патронату над дітьми, які потрапили у складні життєві ситуації, будуть і в Черкаській області.

Як повідомила на нараді в Черкаській ОДА заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Людмила Березовська, патронатні родини необхідні для дітей, які тимчасово не можуть перебувати у власних сім’ях. Досі такі діти потрапляли до школи-інтернату чи до реабілітаційних центрів.

- Але в таких умовах діти втрачають право на виховання саме в сім’ї. Тому й необхідне запровадження нової послуги по допомозі дітям – сімейного патронату. Це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в родині патронатного вихователя на певний період, - розповідає пані Людмила. - В Україні діє вже сім подібних патронатних родин , в яких перебувало близько сотні дітей. У результаті такої роботи кожна третя дитина повернулася до своїх біологічних батьків. Передусім, патронатні родини потрібні для новонароджених, від яких відмовилися батьки, для покинутих та безпритульних дітлахів, для тих, хто зазнав насильства чи жорстокого поводження у своїх сім’ях.

Бажання долучитися до проекту вже виявило 12 черкаських родин, 5 з них вже пройшли відбір та  навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів.

Тим, хто також хоче стати патронатним вихователем, необхідно телефонувати за номерами: 63-05-54 та 63-54-97

Вгору