На Черкащині порахували «вартість спортсмена»

13 грудня 2015, 08:12

8ace88ecd9fc9d25868dc8b24e9e9198Черкаський спорт фінансується за залишковим принципом. Матеріально-технічна база черкаських спортивних шкіл, на жаль, виживає ще на інвентарі радянських часів та  оптимізмі тренерського складу, пише Вичерпно.

2015 рік став для спортивної галузі Черкащини переломним, оскільки школи, які раніше фінансувалися із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності перейшли на фінансування обласних бюджетів і частково отримували субвенцію з держави, в результаті чого відбулося скорочення дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Таку інформацію озвучив на прес-конференції начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Максим Зеленський. Щоб наочно продемонструвати реальний стан спортивної галузі області та її потреби, було обраховане таке умовне поняття як «вартість спортсмена».

Отож, у «вартість спортсмена» входить заробітна плата тренера з нарахуваннями, адміністративного і технічного персоналу, оренда приміщення або утримання власного (енергоносії, тепло, водовідведення, ремонти), навчально-тренувальні збори, оздоровчі збори і інвентар.

— Ми взяли 10 найкращих спортивних шкіл за рейтингом і визначили на кількість учасників, — розповідає про методику, за якою вираховували «вартість спортсмена», заступник начальника управління Катерина Коваленко. — Найменша ціна, на яку обходиться школі спортсмен на місяць, — це 81 гривня. Чи це не замало? А для того, щоб школа була в «десятці» найкращих, один спортсмен має вартувати 1200 гривень. Школа, яка має меншу межу, результату немає. Хотілося б подивитися, скільки вартує один учень у загальноосвітній школі. А ці діти не гірші.

— Позашкільна освіта, — додає Катерина Коваленко, — це теж виховання. І якщо ми не будемо сьогодні займатися вихованням наших дітей, то не буде ні патріотично-свідомої нації, ні здорової нації. У словосполученні «фізичне виховання і культура» ключові слова виховання і культура. Якщо ми випадемо з цієї ланки, то у нас в принципі немає здорового майбутнього для наших дітей.

Тому, зауважив Максим Зеленський, їхнє управління буде звертатися до депутатів усіх рівнів, щоб вони звернули увагу на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Також він повідомив, що вони подали на розгляд Державного фонду регіонального розвитку проект про відкриття в районах 10 спортивних комплексів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору