На Черкащині підготували понад дві сотні професійних прикордонників (фото)

12 квітня 2017, 14:36

Фото: Про все

Лави прикордонників України поповнилися понад 200 випускниками Навчального центру підготовки молодших спеціалістів державної прикордонної служби України ім. Ігоря Момота. Сьогодні на плацу Центру їм урочисто вручили документи про закінчення навчання. Знання вони опановували упродовж кількох місяців, а вже завтра поїдуть до прикордонних загонів та приступлять до охорони кордонів держави.

Військова форма та берци – звичний одяг для 18-річної Вікторії Ткачук із Одеси. Вона – одна із тих, хто сьогодні отримав документи про закінчення навчання. Загалом з-поміж нинішніх випускників - 66 дівчат.

Фото: Про все

- Служба – це моя мрія, - зізнається Вікторія Ткачук. – Тож, як тільки мені виповнилося 18 років, я відразу пішла підписувати контракт, після якого мене направили сюди на навчання.

Батько Вікторії також військовий. Але вибір доньки – продовжити його справу – не схвалив та навіть пробував відмовити.

Фото: Про все

- Він хотів, щоб я йшла вчитися на перукаря. Батькове прохання я виконала – на перукаря вивчилась, а потім вмовила, щоб він не перечив і моєму вибору. Адже мене зовсім не лякає військова служба і я готова їхати навіть в АТО, - впевнено говорить дівчина.

Земляк Вікторії 29-річний Вадим Гергі в зоні бойових дій вже був. Пробувши в АТО півтора роки, хлопець не повернувся до своєї звичної роботи - поваром, а пішов далі служити.

- Я був призваний по мобілізації до прикордонних військ. Потім вирішив підписати контракт, бо ж відчув гордість від того, що я прикордонник, - зауважує Вадим. – Це те, що я шукав.

Фото: Про все

 

Фото: Про все

Начальник Навчального центру Дмитро Коцеруба кожний випуск прикордонників називає видатним, бо ж нині перед прикордонниками ставиться надважливе завдання – пильнувати безпеку на кордонах.

Фото: Про все

- Наші випускники виконуватимуть завдання по всьому кордону України, в тому числі і в зоні АТО. Основне їхнє завдання – це охорона державного кордону, забезпечення його цілісності, - говорить Дмитро Коцеруба. – Від початку АТО державна прикордонна служба була збільшена. Нинішні випускники були призвані на службу прикордонними загонами, а потім їх направили до нас на навчання.

Фото: Про все

Фото: Про все

Навчальну програму молоді прикордонники вчили у прискореному форматі. Якщо раніше навчання тривало шість місяців, то нині – трохи більше трьох.

Фото: Про все

Та це, уточнює начальник центру, жодним чином не вплинуло на якісь отриманих знань, навпаки, додалося інтенсивності у найпотрібнішому, зокрема, у володінні всіма зразками зброї, саперних навичках тощо.

Фото: Про все

Фото: Про все

Вгору