На Черкащині навчали надавати медико-психологічну допомогу учасникам АТО

12 листопада 2014, 11:00

656455

Днями в Обласному центрі медичної та практичної психології на базі КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня» Черкаської обласної ради пройшла науково-практична конференція на тему: «Медико-психологічна допомога при стресових розладах».

Про це інформує прес-служба ОДА.

У заході взяли участь психологи лікувально-профілактичних закладів області, зокрема й фахівці КЗ «Черкаський госпіталь інвалідів війни» Черкаської обласної ради.

Основним доповідачем та організатором заходу став головний позаштатний психолог Департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА Микола Стеценко. Зокрема, у своїй доповіді він представив класифікацію стресових розладів, озвучив основні методи психологічного консультування та психологічної корекції при таких розладах. Також психолог навів основні ознаки та перебіг у часі психологічних реакцій на тяжкі психотравмуючі переживання.

– Наразі для нашої країни є актуальним потреба в наданні медико-психологічної допомоги та консультуванні учасників із зони АТО, – зазначив Микола Стеценко. – Так, досвід країн, які пережили подібні катастрофи свідчить про серйозність віддалених наслідків гострих реакцій на стрес.

За словами фахівця, при відсутності фахової медико-психологічної та психотерапевтичної допомоги існує ризик розвитку у людей дезадаптивних пристосувальних стратегій поведінки (депресивне реагування, схильність до вживання психоактивних речовин, алкоголізації, конфліктність в міжособистісних стосунках та виникнення ризику аутоагресивної поведінки).

Більш докладніше про надання медико-психологічної допомоги учасникам АТО розповіла практичний психолог КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня» ЧОР Валентина Пилявська.

В її доповіді було представлено практичний досвід діагностичної роботи, особливості проведення деяких методик патопсихологічного обстеження даних пацієнтів. Ознайомлено зі специфікою проведення консультативної роботи.

– Основною проблемою учасників АТО є не розуміння, що стресові реакції потребують уваги і медико-психологічної допомоги і, відповідно, не звертаються по неї. В таких випадках людина може переживати: страхи, порушення сну, психологічну ізоляцію, почуття самотності, відчуження від людей, відчуття, що її не розуміють, насильницькі спогади, раптові та неконтрольовані емоційно насичені переживання, підвищену дратівливість, байдужість до життєвих перспектив, відчуття непотрібності і втоми. Також ці особи можуть скаржитись на болі, неприємні відчуття, наслідки травм, відчуття внутрішнього дискомфорту, розбитості, – зазначає Валентина Пилявська. – Зазвичай ці стани зберігаються впродовж нетривалого часу.

Якщо вказані симптоми не проходять більш, як 2 тижні, існує потреба професійної медико-психологічної допомоги.

– Таку допомогу можна тримати за телефоном довіри Обласного центру медичної та практичної психології КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня» ЧОР (047-33-5-01-02, 094-986-21-02), або ж звернутись до Центру психологічної допомоги жертвам насилля КЗ «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер» ЧОР: м. Черкаси, вул. Кавказька, 229, – наголосила психолог.

У ходу науково-практичної конференції головний позаштатний психолог Департаменту Микола Стеценко також поділився досвідом з надання медико-психологічної допомоги суїцидентам в умовах психіатричного стаціонару.

Хотите эффективно продвинуть свой сайт в интернете? Тогда Вам к нам!  Раскрутка сайтов киев по доступной цене. Наши клиенты становятся лучшими!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору