На Черкащині люди стають “заручниками” психлікарні

09 листопада 2017, 08:22

Фахівці виявили проблеми дотримання прав людини в місцях несвободи у Черкаській області. Про це 7 листопада на круглому столі з правозахисниками та чиновниками повідомив голова ГО "Україна без тортур" Олександр Гатіятуллін, пише  vikka.ua.

"Зараз в Черкаській області функціонує 163 місць несвободи різного підпорядкування, де умови утримання людей не є ідеальними. Останній візит до Черкаської обласної психіатричної лікарні показав, що персонал не до кінця розуміє як само потрібно виконувати свої обов’язки. Зокрема було встановлено, що відповідальними особами лікарні систематично не дотримується порядок підготовки та подачі пакету документів для постановки пацієнта у чергу для влаштування до інтернатної установи департаменту соціального захисту ОДА, через що люди змушені тривалий час бути "заручниками" у лікарні", – повідомив Олександр Гатіятуллін.

В свою чергу, регіональний координатор по зв’язках із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Леся Валяєва зазначила, що проблема паліативної допомоги в регіони також стоїть дуже гостро. Такі послуги надають лише у міській лікарні №2 та у туберкульозному диспансері. На жаль, місць для хворих катастрофічно не вистачає, адже допомоги потребують понад дві тисячі осіб.

Старший інспектор з особливих доручень Управління Забезпечення прав людини Національної поліції України Вікторія Гапоненко погодилась, що права черкащан часто порушуються, через брак кадрів і фінансування.

"У нас регіоні є 7 ізоляторів тимчасового тримання, з яких функціонує лише 4. Ця проблема є нагальною і потребує вирішення вже до кінця 2017 року", – зазначила вона.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору