На Черкащині громада повстала проти сільських чиновників (фото, відео)

13 серпня 2017, 07:08

Жителі с. Худяки запросили автомайданівців та журналістів допомогти їм "достукатись" до місцевої влади. Про це із посиланням на "Автомайдан-Черкаси" інформує "ВІККА".

Брудна вода з водогону, розбиті дороги без ремонту, "нульова" робота в соціальній сфері, відверто "темне" та самоправне виділення земель – це лише короткий перелік претензій селян до сільського голови, які були озвучені на зустрічі.

Найбільше худяківці обурювались незрозумілим їм виділенням земель, що у власності села. За наявною інформацією, так звані, найкращі земельні ділянки виділяються лише виключно близькому до сільського голови оточенню, а іншим пропонують місця ледь не на території сільського кладовища.

До всього сказаного, обурення жителів також стосувалось щодо аж надто високої, на думку громади, заробітної плати голови. Вона, зі слів селян, становить близько 18 тисяч гривень, що в рази вище, ніж у його колег – сільських голів с. Леськи та с. Сагунівка.

Слід зазначити, що ані сільський голова Роман Василина, ані секретар сільської ради Оксана Гавриш не з’явилися на захід. А тому громада сама завітала до нього, та достеменної відповіді на поставлені питання так і не дочекалися.

Пан Василина лише пообіцяв громаді якнайшвидше прозвітуватися про свою діяльність, але очікуваної конкретики так і не прозвучало.

Зазначимо, що по факту діяльності Романа Василини на посаді голови села, із середини червня вже відкрито кримінальне провадження. Черкаським районним відділенням поліції проводиться розслідування по факту самоуправства (ст. 356 КК України, санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 2 років, або арешту на строк до 3 місяців).

Нині селяни розпочали збір підписів про недовіру сільському голові і секретарю сільської ради.

Виталий Литвиненко сказав:

А в Благодатном (Чапаевка) что лучше? там давно для прокуратуры есть поле деятельности, но кому это нужно?

Вгору