На Черкащині фахівці нарахували майже 4 млн грн відшкодування за самовільне зайняття землі

06 грудня 2017, 07:00

З початку 2017 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області розглянули 686 звернень фізичних і юридичних осіб, організували та здійснили 350 заходів державного контролю за використанням і охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів.

Під час проведених на Черкащині перевірок державні інспектори виявили 144 випадки порушення вимог земельного законодавства.

За виявленими правопорушеннями фахівці склали 129 протоколів про адміністративне правопорушення, вручили 144 приписи, винесли 122 постанови про накладання адміністративного стягнення на суму 31 450 гривень. Наразі порушники сплатили 16 320 гривень.

Усього за вказаний період фахівці землевпорядної служби Черкаської області нарахували порушникам 3 млн 904,5 тис. грн відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок по 89 випадках. Станом на сьогодні порушники добровільно вже сплатили 898 351 грн по 46 випадках порушень вимог земельного законодавства.

Матеріали перевірок спеціалісти Держгеокадастру Черкащини передають до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація щодо яких на сьогодні відсутня.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

За повідомленням прес-служби Держгеокадастру.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору