На Черкащині дітей хочуть навчити конструювати роботів

05 березня 2015, 08:37

фото 2

Вже з цього року учнів чотирьох шкіл на Черкащині можуть навчати робототехніці. Науці, яка поєднує в собі фізику, математику, інформатику, технології. Для реалізації цього задуму сьогодні під час сесії обласної ради депутати повинні виділити з бюджету понад 700 тис. грн.

Відповідну навчальну програму вчора обласним обранцям народу презентували представники компанії "ПРОЛЕГО".

- У Всесвітній олімпіаді з робототехніки,  в якій брали участь 240 команд з понад 50 країн світу українська збірна, яка мала досить маленький досвід з робототехніки, посіла 6 місце. Це був гучний виклик, що ми повинні впроваджувати робототехніку в Україні. Освітні програми "ЛЕГО" в нашій країні працюють вже у понад 50 навчальних закладах Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя. Особливості програми полягають у тому, що перед дитиною ставиться завдання, і вона повинна реалізувати свої знання на практиці. Це є дуже важливо, оскільки, коли діти застосовують свої знання на практиці, вони розуміють навіщо вони вивчають фізику, математику, програмування тощо. Це дуже гарна мотиваційна програма, щоб залучати дітей до технічного, інженерного напрямків, вивчення математики, - розповіла директор «ПРОЛЕГО» Оксана Стоєцька.

Метою такої навчальної програми є залучення дітей до середовища сучасних технологій.

- На уроках дітей навчатимуть побудові роботів, програмуванню, збору, обробці та аналізу даних тощо. У результаті цього у дітей буде формуватися інженерне мислення, оскільки школярі реалізуватимуть власні інженерні проекти. На уроках фізики, математики, інформатики будуть проводитися лабораторні роботи, які діти виконуватимуть за допомогою консрукутора "ЛЕГО". Проводити такі лабораторні будуть вчителі. Навчимо вчителів це робити - ми, - зазначив керівник із впровадження та розвитку робототехніки «ПРОЛЕГО» Гнат Хлєбніков.

Вартість комплекту для робототехніки на одну школу становить 360 тис. грн. Загальна сума, яку виділятимуть з обласного бюджету - понад 700 тис. грн.

- 50% дає обласний бюджет (це вільний залишок коштів, що направлятиметься на фінансування програми), а 50% – місцевий або меценати. Починаємо з чотирьох навчальних закладів. Це буде лише початок. Ми плануємо лобіювати це питання і на державному рівні, щоб держава виділяла субвенцію на робототехніку. Такі конструктори не купиш в магазинах. Зараз ми разом з галузевим департаментом, науковцями і навчальними закладами впроваджуватимемо цей рух, – зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Попередньо участь у програмі "LEGO Education" візьмуть навчальні заклади Золотоніського і Звенигородського районів, а також міста Ватутіно, Золотоноша і Черкаси.

Отечественная гидравлика от произвлдителя на http://gidrorossia.ru/turbina-tkr-8-5/ Запчасти для спецтехники и грузовых авто. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору