На Черкащині через аномальну погоду порушились терміни висівання озимини

01 жовтня 2016, 15:23

14449839_1667942943519623_5966214250336810898_n

Нинішнього року в області склалися аномально несприятливі умови для обробітку ґрунту, сівби та вегетації посіяних озимих культур. Незважаючи на те, що осінні засухи в області відмічаються досить часто, але така сухість ґрунту по всій області у вересні спостерігається вперше за повоєнний період спостережень, про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометцентрі.

- Причиною цьому є значний дефіцит опадів, що зберігається ще з липня та практично відсутність дощів у вересні. Так, за період липень-вересень опадів випало в 2-3 рази менше норми, а вересень у ряді районів видався рекордно сухим, - повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За його словами, сухий початок осені, як і в попередньому році, порушив строки сівби озимих культур, ускладнював проростання зерна та появу сходів на засіяних площах. Так, в оптимальні агрокліматичні строки (15-25 вересня), коли потрібно посіяти, як мінімум, 60 % озимих, в області посіяли лише четверту частину.
Сівба у сухий ґрунт у вересні, як і в пізні строки сівби у жовтні — це ризиковані посіви, які можуть увійти в зиму або не зійшовши, або у фазі сходів. Надалі ж, чи буде Черкащина з хлібом, залежатиме від того, якою буде зима. Слабко розкущені, або у фазі сходів та 3-го листка посіви вразливі до зимових несприятливих умов у разі їх виникнення. Тож, у такій ситуації залишається тільки сподіватися, що зима буде без катаклізмів, - зазначив пан Постригань.

За прогнозом синоптиків, імовірні невеликі дощі з наближенням холодного фронту з північного-заходу 4-5 жовтня.

Вгору