На Черкащині бійців рятують масажем та соляною кімнатою (відео)

08 жовтня 2015, 23:46

уманьВ Умані реабілітують бійців АТО. Комплекс місцевого управління праці і соціального захисту, який допомагає людям з особливими потребами, взявся безкоштовно повертати до звичного життя захисників країни. Спектру послуг, які надають у районному центрі може позаздрити навіть обласний центр. Для бійців тут кріо- та інфрачервона сауни, джакузі, басейн, різновиди водного та фізмасажу, тренажерна зала, соляна кімната. Все, аби військові швидше стали на ноги і відчули підтримку рідного міста, повідомляють ФАКТИ. ICTV.

Ефекту, якого не дасть звичайна інгаляція, можна досягти у соляній кімнаті. Вона - складова реабілітаційного комплексу. Цей Центр управління праці та соцзахисту населення працює для людей з особливими потребами. Коли до міста почали повертатися демобілізовані, поранені, після бійці госпіталів, їм запропонували тут реабілітацію.

22-річний Максим Вакулик оздоровлюється тут вже майже місяць. Пройшов чимало бойових точок на Луганщині: Трьохізбенку, Макарове, Дмитрівку, Луганський аеропорт. Під час виїзду на позицію потрапив до рук сепаратистів. У полоні пробув 17 днів, його з товаришами обміняли на 9 чеченських тіл. Максиму довелося довго лікуватися в Черкасах та Вінниці, чоловік отримав інвалідність.

- У мене було поранення контузія, закрита черепно-мозкова травма, проблеми зі спиною і ще дуже багато діагнозів, - розповідає боєць першої окремої танкової бригади, учасник АТО Максим Вакулик. - Тут я пройшов два етапи реабілітації - це фізіотерапевтичні водні процедури. Головне, що здивувало, - все абсолютно безкоштовно.

Різноманітні водні та фізіотерапевничні процедури, консультації лікарів та психологів. Різновиди масажу, джакузі, інфрачервона та кріосауна, басейн, фіто- та ароматерапія, тренажерна зала, за потреби - стоматолог. Переліку послуг у районному центрі позаздрили б навіть обласні заклади.

Боєць зенітно-ракетного полку Роман Перникоза демобілізований після першої хвилі, воював у Краматорську та Дебальцевому, реабілітацію вже закінчує.

- Поранень наче немає, але після всього того спина дала про себе знати. Прийшов сюди, запропонували - відновлююсь, наче допомагає, - зазначає Роман.

У центрі одночасно може перебувати на реабілітації 18 бійців. Курс лікування водними процедурами - 18 днів, фізпроцедурами - десять. Військовий лікар Георгій Бойко допомагає воякам і порадами - він знає, як поставити армійця на ноги.

- Профіль у нас, в основному, по опорно-руховому апарату, неврології, ураженням. Також учасники АТО потребують психологічної допомоги. У нас з ними працює психолог, - зауважує лікар, завідувач відділення соціально-медичних послуг управління праці і соціального захисту Уманської міськради Георгій Бойко.

Заклад фінансує міський бюджет, тому тут переважно проводять реабілітацію місцевим, але не відмовлять й бійцям із інших частин України - адже вдячні їм за те, що вони самовіддано боронять Батьківщину.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору