Ми захищатимемося, – Осипов про несподіваний поворот у справі про пожежу в драмтеатрі

15 листопада 2016, 14:40
Фото Ігоря Єфімова

Фото Ігоря Єфімова

8 листопада Володимиру Осипову було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам), пише Вечірка.

Санкція статті – серйозна і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від ста до двохсот п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Підозру відсторонений від керівництва закладом Володимир Осипов буде спростовувати й відстоювати свою правоту. За його словами, сьогодні про підпал ніхто і не говорить, хоча раніше це була основна версія слідства.

- Не проведено жодного допиту, не пред’явлено звинувачення, пред’явлена тільки підозра. Ми не знімаємо з себе відповідальності, але передбачити все неможливо. Йдеться про службове недбальство, адже в серпні працювала державна комісія по причинах наслідків пожежі. Ми спілкувалися з членами комісії і в них були великі претензії до пожежної частини м. Черкаси. Вони при нас про це говорили і знали, що пожежна безпека Драмтеатру знаходиться в неналежному стані. До сьогодні ми не бачили висновків цієї комісії, але підозра нам висунута на підставі висновків цієї комісії, - апелює Володимир Осипов.

У висновку, за його словами,  є один витяг про те, що приміщення театру знаходилося в неналежному стані.

- Припускаю, що прокуратура не хоче оприлюднювати претензії, які пред’явлено до пожежної структури м. Черкаси та все звернуть на недбальство керівництва Драмтеатру. Але в них це не вийде. Ми захищатимемося, – говорить Володимир Осипов. – Звинувачують мене й головного інженера у несумлінному ставленні. Ми підняли документи з 2009 року до сьогодні про те, що ми кожного року звітували технічному відділу управління культури про стан матеріальної і технічної бази Драмтеатру, яка на той час вже нараховувала 40 років експлуатації, де ми по пунктах перерахували всі проблемні моменти, в тому числі і пожежну систему. Технічний відділ управління культури кожного року приймав цю інформацію і ніколи на неї не реагував. 2013 року було замовлено технічне обстеження будівлі Черкаського драмтеатру професіоналами – проектантами «Черкасицивільпроекту». Вони дали свої акти, висновки. 2013-2014 року, коли вже протікав дах, такий звіт ми зробили. Після отримання звіту ми направили лист начальнику ГУ капітального будівництва Черкаської ОДА, в якому писали, що при розробці проектно-кошторисної документації реконструкції театру просимо врахувати всі ті моменти – реконструкцію системи пожежегасіння та інше, – запевняє Володимир Осипов. – Ми сумлінно виконували свої обов’язки, постійно доповідали про це, адже це потребує значного фінансування. До того ж, ці роботи не могли виконуватись без проектної документації і фахівців. Ми били тривогу, що має бути реконструкція Драмтеатру.

Сьогодні, за словами відстороненого керівника, одноосібно звинувачувати адміністрацію театру не можна, це колективна відповідальність, починаючи від управління культури, голови обласної ради, губернатора.

- 2013-2014 року, коли розпочалась реконструкція, коли були зруйновані другий-третій поверхи, потрібно було призупинити роботу Драмтеатру. Наші останні листи Коваленко були за три місяці до пожежі. Тоді ми вже просто кричали. Ми самі прорахували, скільки потрібно коштів і просили ці кошти. Відповідей не було. Адміністрація театру і весь технічний склад за всі ці роки сумлінно слідкували, аби театр працював, і знали, що матеріально-технічна база в будь-який момент може дати збій. Ми знали всі больові точки театру, але проти підпалу були безсилі.

На цей час прокуратура Черкаської області здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом умисного пошкодження приміщення драмтеатру шляхом підпалу, внаслідок чого було заподіяно майнової шкоди в особливо великих розмірах,

- У ході досудового розслідування кримінального провадження було проведено низку експертиз як експертними установами в м. Черкаси, так і в м. Києві і згідно з висновком останньої комплексної пожежно-технічної експертизи було встановлено, що настання таких тяжких наслідків і завдання майнової шкоди в особливо великих розмірах безпосередньо перебуває в причинному зв’язку з неналежним виконанням своїх службових обов’язків відповідними службовими особами Черкаського драмтеатру, – прокоментував прокурор відділу прокуратури Черкаської області Володимир Тараненко.

- Згідно з висновком експерта, вказано, що якби засоби протипожежної охорони були в належному стані, таких тяжких наслідків не настало б, – додав Володимир Тараненко. – Відповідно до своїх посадових обов’язків, працівники драмтеатру мали вжити заходів і не допустити тих порушень, які призвели до таких тяжких наслідків.

За інформацією прокуратури області, не припиняється робота з розслідування у криміналньому провадженні за фактом підпалу драмтеатру, вживаються всі необхідні заходи щодо встановлення осіб, які вчинили зазначене кримінальне правопорушення. Службовим особам театру було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам).

Володимир Осипов називає збігом обставин те, що вручення йому підозри співпало з відкритим конкурсом.

- 8 листопада об 11.00 я отримав заявку на участь у конкурсі, а о 15.50 отримую підозру. Подзвонила слідча і запросила мене, – зазначив Володимир Осипов.

Зачепив Володимир Осипов і питання реконструкції.

- Вона йде наскільки повільно й неорганізовано, і всі ці запевнення, що до Нового року будуть закінчені всі роботи, я ставлю це під великий сумнів. Наш театр переживає другу зиму зі снігом під відкритим дахом, – констатує Володимир Осипов.

Вгору