МОЗ зволікає із закупівлею вакцин від грипу

18 листопада 2016, 21:15

Вірус наступає, а вакцини досі в дорозі. В Україні немає чим щепитися від грипу. І це при тому, що за даними Міністерства охорони здоров'я, на грип та інші респіраторні інфекції захворіли 160,5 тисяч осіб. Більше половини з них - діти та підлітки, інформують Подробности.

Студентку Вікторію виписують з інфекційної лікарні. У палаті вона пролежала майже тиждень. До цього ще чотири дні вдома - з високою температурою. Дівчину госпіталізували з підозрою на грип.

"Друзі залякували, казали, що люди почали вмирати від грипу, але я ні. Ні - я не помру, нормально все, сказали, що інфекція", - говорить пацієнтка черкаської міської інфекційної лікарні Вікторія Носач.

Офіційних випадків грипу в Черкасах поки не зафіксовано. Але в минулому році, після ускладнень померли тринадцять осіб. Тому до можливої ​​епідемії медики готуються серйозно. Майже половину складу інфекційної лікарні займають протигрипозні препарати.

"Ми готові завжди, круглий рік 80 упаковок, в одній упаковці 10 таблеток, десять капсул. - А його вистачить? - На курс лікування - ми орієнтувалися на минулий рік".

Самі лікарі в групі підвищеного ризику. Як тільки в лікарні почнуть масово надходити хворі, вірус буде атакувати і ескулапів. Адже з засобів особистого захисту у них тільки марлеві пов'язки.

"У середині листопада минулого року ми вже вакцинувались. Ви ж розумієте, будь-яке щеплення - воно на сто відсотків не захищає від захворюваності, але якщо захворів - хвороба протікатиме набагато легше", - говорить в. о. головлікаря Черкаської міської інфекційної лікарні Людмила Назарова.

Щеплення від грипу в Україні є рекомендованим, а не обов'язковим. Люди вакцинуються найчастіше за власним бажанням. Починати це робити потрібно зараз, кажуть медики. Але вакцину від грипу досі не завезли. Хоча замовляли її майже рік тому. У черкаській мерії кажуть - причина в тому, що МОЗ пізно почав процес закупівлі.

"У країнах Європейського Союзу вакцини стали доступні ще з кінця серпня поточного року. У нас, на жаль, проходило тривалий час експертне обстеження якості. Оптимальний час щеплення від грипу - це як мінімум за 2 тижні до початку хвороби", - каже начальник департаменту охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому Олег Стадник.

Вакцину повинні завезти в Україну вже до кінця цього місяця. Принаймні так обіцяють у профільному міністерстві. Але часу на вакцинацію залишилося обмаль. Пік епідемії прогнозують на середину грудня - початок січня.

Вгору