Місто два роки не виділяє кошти на утримання безпритульних тварин у Черкасах

18 березня 2015, 12:36

2852bc041a164def26a328bf666abe1d_L

Щодня сімдесятилітня Черкащанка Віра Павлівна шукає на міських смітниках щось їстівне. Вона ходить на пошуки провізії від смітника до смітника як на роботу. У такий спосіб старенька хоче допомогти безпритульним тваринам. Вона говорить, що годує кілька десятків тварин, які сьогодні живуть у комунальному притулку при «Черкаській службі чистоти». Завдяки небайдужим черкащанам ці узагалі живі, більше сподіватися їм ні на кого, пише Вечірка

У організації захисту тварин «Друг» говорять — вже два роки місто не фінансує харчування тварин у комунальному притулку. Торік місто дало 100 мішків корму, яких підопічним притулку вистачило на два тижні. Аби тварини не вмирали з голоду, товариство «Друг» вимушене не лише допомагати стерилізувати та лікувати їх, а й шукати  провізію. Сьогодні у комунальному  притулку живе 300 тварин.

– Цього року місто узагалі на тварин не виділило жодної копійки, нам допомагають інші бюджетні установи та громадські організації по мірі своїх можливостей, але цього не достатньо. Тварини живуть виключно завдяки небайдужим черкашанам, які приносять продукти, передають крупи, — ділиться голова товариства захисту тварин «Друг» Ольга Абукаре.

У товаристві запевняють: тварини сьогодні не голодують, однак, що буде із ними завтра, сказати не беруться. Там констатують: кількість місць у притулку обмежена, тварин же на вулицях міста стає усе більше, а черкащани все менше забирають собі підопічних притулку. Тож незабаром може постати питання про гуманну евтаназію тварин.

У товаристві «Друг» запрошують черкащан, які мають улюбленців у дворах багатоквартирних будинків, гаражних кооперативах, звертатися до товариства «Друг», аби стерилізувати тварин і не збільшувати їх кількість у місті.

— Безпритульна тварина зусиллями волонтерів у нас отримує ідентифікацію, її стерилізують та вакцинують від сказу. Потім її переводять до комунального притулку, що існує при КП «Черкаська служба чистоти», де вона чекає на своїх господарів. Якщо тварина – улюбленець якогось двору, за нею приїжджають її опікуни. Якщо ж собака скандальна і становить небезпеку оточуючим – її забирають для охорони якихось об’єктів, – запевняють у товаристві.

Там стверджують - жодна здорова тварина не затримується у притулку надовго і  ніхто з них не повертається на вулицю.

Директор комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Олександр Варденський підтверджує: місто не має забезпечувати лікування та утримання тварин. Усе це відбувається зусиллями волонтерів.

– Так, зараз можливо на вулицях і більше безпритульних тварин – просто період зараз такий – весна. Вони зимують десь по чагарниках та будівництвах, а зараз зійшлися у місто щось поїсти та погуляти, скоро їх знову стане менше, — пояснює збільшення тварин на черкаських вулицях Олександр Варденський. — Ми не маємо грошей на утримання цих тварин. Усе відбувається завдяки волонтерам. Ми ж отримуємо від міста кошти лише на відлов тварин та підбір трупів. Також ми маємо кількаденний запас їжі для тварин на випадок поганих погодних умов.

Тим часом у Черкаському міському травмпункті розповідають: від початку року до них звернулося 69 городян, покусані тваринами. З них укуси від безпритульних тварин отримало 26 постраждалих. 12-тьом довелося призначати щеплення, оскільки знайти нападника та відслідкувати його стан здоров’я не вдалося.

Сьогодні у суспільстві існує певний конфлікт. З одного боку шкода тваринок, які волею долі опинилися на вулиці, а з іншого – безпритульні тварини, підгодовані сердобольними городянами, можуть становити загрозу для інших черкащан. Тому слід відповідати за приручених улюбленців І коли вже так сталося, що хтось вам запав у душу – заберіть додому або принаймні стририлізуйте тварину та прищепіть її.

Охочі допомогти можуть звертатися до Товариства захисту тварин «Друг»: 56-65-06

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору