Міські чиновники купують собі комп’ютери замість того, щоб подбати про школярів, – Жуковська

05 лютого 2014, 10:28

Як відомо, 11 лютого відбудуться громадські слухання щодо 3 ключових для Черкас проблем: публічного бюджету, перспектив транспортної реформи, боротьбі із корупцією у місцевих органах влади. Міська влада дуже не хотіла проводити ці слухання. Особливо до голосування по бюджету на 2014 рік. І цьому є цілком реальні пояснення. Пріоритети бюджетних витрат у Черкасах – символ безвідповідальності та безгосподарності.

Про це написала Почесний президент ПАТ "Азот" на своїй сторінці у "Фейсбуці".

І це можна довести дуже простим порівнянням. Сьогодні ми публікуємо тільки першу частину таких порівнянь. Мова іде про комп’ютеризацію шкіл та органів влади.

Як відомо, Україна взяла курс на комп’ютеризації закладів освіти. Сьогодні у державі створені та запущені декілька цільових програм комп’ютеризації навчальних закладів - Державна програма «Сто відсотків», Національний проект «Відкритий світ». Мета усіх цих проектів – 100% комп’ютеризація шкіл по всій Україні. Що ж ми бачимо у Черкасах? У минулому 2013 році на комп’ютеризацію всіх черкаських шкіл і Палацу молоді було спрямовано 27, 5 тис. гривень. Тоді як на придбання комп’ютерів та планшетів для себе черкаські чиновники витратили 391 тис. гривень. Це у 14 разів більше, ніж всі витрати на комп’ютеризацію шкіл. Грубо кажучи, на ці гроші можна було б придбати 130 комп’ютерів. Виходячи із розрахунку 7 комп’ютерів на 1 комп’ютерний клас виходимо на 18,5 комп’ютерних класів. Це означає, що більше половини черкаських шкіл могли б отримати по 1 новому комп’ютерному класу. А за 2012-13 роки чиновники купили собі оргтехніки на суму біля 1 млн. гривень. І в цьому, 2014 році знову закладаються кошти на придбання комп’ютерів та оргтехніки для чиновників. То що для нас важливіше – інтереси 30 тисяч школярів, чи 500 чиновників?

Також хочу сказати, що непрофінансованими залишились такі статті, як, наприклад, «Придбання ноутбука для школи №10» за 3 тис. гривень, або ж «Придбання комп’ютера для школи №15» за 5 тис. гривень. Однак влада знайшла змогу витратити 40 тис. гривень на відеокамери, фотоапарат, планшети і диктофони «для оперативного висвітлення діяльності виконкому». І що більш важливе для міста – для мене відповідь очевидна. А для вас?

Ось чому витрати бюджету слід узгоджувати заздалегідь на відкритих громадських слуханнях. За цих умов. Впевнена, таких ситуацій ніколи б не повторювалося. Так само як і інших, про що піде мова у подальших повідомленнях. Ми продовжуємо вивчати проект бюджету на 2014 рік.

Хочу сказати, що вся наведена інформація взята з веб-сайту Департаменту фінансової політики Черкаського міськвиконкому.

P.s. Саме тому, у рамках шефська угоди, ми найвищим пріоритетом визначили питання комп’ютеризації шкіл. У деяких школах моральна зношеність комп’ютерів просто не дозволяє проводити на них навчання. Саме тому ми закликаємо чиновників переглянути пріоритети власних витрат та спрямувати ці кошти дітям.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору