Міноборони “на словах” визнало загиблого золононісця бійцем АТО, документи обіцяють пізніше

13 серпня 2015, 11:31

1

Судова справа щодо першої золотоніської жертви АТО завершується, так і не розпочавшись. Представники вищих чинів Збройних сил 12 серпня “на словах” запевнили містян, що матеріали Валентина Чурути розглянуті і по ним винесене позитивне вирішення, інформує Золотоноша.

Вчора у Золотоніському суді відбулось попереднє засідання з приводу позову матері бійця Любові Стадник до Міністерства оборони та обласного комісаріату. До будівлі на центральній площі, окрім неї, завітали місцеві волонтери, екс- та нині діючі бійці АТО, черкаські і столичні журналісти. Також спеціально зі Звенигородки у якості свідка приїхав воїн штурмового батальйону “Айдар” Олександр Зацарінний, котрий вивозив Валентина з поля бою. Другий свідок, золотоніський боєць з позивним “Кузнєц” не доїхав до міста – його транспортний засіб вийшов з ладу у Оржицькому районі Полтавщини.

Зі сторони відповідачів присутнім був лише працівник обласного комісаріату полковник Торопенко. Міноборони суд проігнорувало. Черкаський офіцер і повідомив присутніх за 5 хвилин до початку засідання про позитивне рішення щодо Чурути. Його документи, мовляв, розглянуто і позитивне рішення сьогодні готове.

Зважаючи на це, Золотоніський суд ухвалив ряд рішень. Свідків вирішено не заслуховувати, адже у військових чиновників немає заперечень щодо участі Валентина Чурути в АТО. Зважаючи на заяву полковника Торопенка, до Міністерства буде надіслано запит, аби там надали згадане рішення.

Також до справи на стороні позивача мають намір долучити місцевого військового комісара, котрий у свій час збирав необхідні документи щодо загиблого та надавав їх у вищі інстанції. Наступне засідання відбудеться 25 серпня о 15:00.

 

- Приїхав сюди, дізнавшись про проблему. Таких випадків дуже багато останнім часом. Родичі безуспішно добиваються, щоб хлопцям надали якийсь статус, – говорить екс-майданівець з 8-ї Сотні, а нині боєць “Айдару” Олександр Зацарінний.

За його словами, пораненого Валентина Чуруту він зустрів під селищем Металіст. Саме туди він із колегами їхав на бойове чергування, аж раптом на останньому блок-пості їх попросили відвезти хлопця із Золотоноші.

- Гарно запам’ятав цю ситуацію, адже я сам з Черкащини. Ми, земляки, завжди один за одного, – пригадує Олександр.

На думку Зацарінного, в Україні мало що змінилося після трагічних подій на столичному Майдані Незалежності. Також боєць висловив здивування та пропозицію, чому б у військові комісаріати не зарахувати на мирні посади екс-учасників АТО з інвалідністю.

За словами полковника Торопенка, ніхто не заперечує факт проходження Валентином Чурутою військової служби, проте існувала певна юридична колізія у зв’язку із його статусом добровольця.

- На даний час питання вирішене, а також проведене службове розслідування, чому він не був внесений до списків особового складу, – зазначив офіцер.

Посадовець повідомив, що на сьогодні Чурута внесений до вказаних списків, а його поранення вважається таким, що було отримане під час несення військової служби.

- Як мені повідомили із фінансової служби обласного комісаріату, сьогодні надіслані відповідні документи до Департаменту Міноборони для виплати. Перепони відсутні, – повідомив на засіданні Торопенко

- Представники Міноборони, на жаль, не з’явились на судове засідання і свою позицію не висвітили. Тобто, ні заперечень, ні визнання позову ми сьогодні не отримали, – зазначив опісля адвокат Ростислав Пилипенко. – До 25 серпня ми маємо велику надію, що ця держустанова надасть необхідні документи і все-таки підтвердить, або спростує інформацію про позитивне вирішення питання на користь Любові Стадник.

Нагадаємо, Валентин Чурута ще у травні 2014 року на добровільних засадах долучився до військового добровольчого формування – батальйону «Айдар». Тоді його підрозділ приймав участь у визволенні міста Щастя Луганської області від бандформувань так званої «ЛНР».

Вже у червні того ж року боєць був зарахований солдатом сформованої військової частини В0624, до якої увійшли бійці батальйону «Айдар». Наразі підрозділ реорганізований у «В/Ч 2950 штурмовий батальйон «Айдар». 30 червня Чурута загинув, отримавши поранення у голову.

Посмертно, через декілька днів, Валентин був нагороджений головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною».

Вже в ході опрацювання вказаних документів з боку Департаменту фінансів Міністерства оборони було висловлено зауваження. Мовляв, загиблий солдат Валентин Чурута не призивався на військову службу в Золотонісько-Драбівському комісаріаті. На думку чиновників, добровольці, які перебували в зоні АТО і не були призвані на військову службу за місцем реєстрації, до числа військовослужбовців не належать. Жодних офіційних пояснень столична установа матері досі не надала.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору