Мешканці черкаських багатоповерхівок стали заручниками непрацюючих ліфтів

27 березня 2018, 10:55

Понад місяць мешканці черкаських багатоповерхівок змушені до своїх квартир діставатися пішки, адже їхні ліфти відключені через те, що у них закінчився граничний термін експлуатації. На скарги людей у КП «Придніпровській СУБ» відповідали, що ці 8 ліфтів потребують капітального ремонту, а коштів поки що на це немає. А потрібно ні багато, ні мало, а від 20 до 40 тисяч гривень на «відновлення працездатності» одного ліфту, пише Вичерпно.

20 березня на сесії міської ради нарешті прийняли ПСЕР та бюджет розвитку, кошти виділені і мешканці з надією почали обривати телефонні лінії СУБу, сподіваючись почути, що ось вже незабаром їхні міжповерхові дротоходи запрацюють.

- Ми живемо на 10-му поверсі, маємо дворічну дитину і змушені кожного дня піднімати її на руках, а ще ж сумки, — розповідає мешканка будинку по вул. Благовісна, 222 Любов Ландяк. – А у нас в під’їзді живуть мами, у яких зовсім маленькі дітки. Я особисто була свідком, коли мама не змогла знести візок на вулицю і гуляла з дитиною в люльці.

За словами дівчини, вони вже неодноразово зверталися до керівниці Придніпровської СУБ, яка відзначала, що як тільки виділяться кошти, тоді буде проведена експертна оцінка кожного ліфта, після чого зможуть сказати, скільки потрібно коштів і скільки займе часу ремонт. Однак жодних конкретних термінів їм так і не вказали. В найкращому випадку, відзначали, ліфти запрацюють через 2-2,5 тижні. Однак терпець уривається зараз, говорить мешканка будинку, і вона навіть подумує подавати до суду.

Через соцмережі, відзначає Любов, вони намагалися сконтактувати і з міським головою, і з депутатом по їхньому округу, однак жодної відповіді не отримали.

Наразі ж люди кожного дня стикаються із незручностями, пов’язаними із непрацюючим ліфтом, проте не можуть отримати жодного конкретного пояснення.

Людмила, яка проживає також на 10 поверсі, нарікає, що хоч її дитині 3 роки і візочком вони вже не користуються, однак все одно щодня долати стільки сходів стає справжнім випробуванням. Що вже казати про пенсіонерів, які стали заручниками ситуації.

– Це просто жах, — емоційно розповідає Людмила Бомбіна, що також проживає у цьому будинку. – Мені 57 років, і хоч  я досить спортивна, однак, наприклад, коли у неділю привозять питну воду, то як мені її дотягти до 10 поверху? Це ж просто нереально. А жінка поряд зі мною живе старша за мене, має хворе серце та коліна, так вона взагалі не може вийти з дому, бо знає, що назад не підніметься. Я розумію, закінчився термін експлуатації, але чому завчасно не потурбувалися і нічого не робили з цими ліфтами?

Керівниця КП «Придніпровська СУБ» Марія Бінусова у коментарі виданню «Вичерпно» підтвердила, що дійсно ліфти були вимкнені у зв’язку із завершенням їхнього граничного терміну експлуатації. Згідно існуючих норм ними небезпечно користуватися, оскільки в експлуатації вони знаходяться з 1993 року і потребують капітального ремонту.

- 20 березня  депутати проголосували за виділення коштів. Наразі готується проектно-кошторисна документація. Якщо все буде добре, через 2-2,5 тижні ліфти знову запрацюють, — відзначила Марія Бінусова.

Зовсім інші терміни називає керівник Спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства «Черкасиліфт» Петро Сороколєт. За його оцінками, до ремонту ліфтів вони приступлять не раніше травня.

Натомість, говорить очільник підприємства, він готовий був під свою відповідальність залишити ліфти працювати, поки не буде проведена експертна оцінка і не надійдуть кошти на підприємство на ремонт ліфтів.

Я під свою відповідальність приймаю рішення у терміновому порядку провести експертизу і перевірку приладів безпеки у ліфтах (уловлювачі плавного гальмування, які не дають ліфту впасти при перевищенні ним швидкості – ред.), які підремонтували, які замінили. Запрошую експерта, щоб він переконався, що все надійно, і пускаю ліфти, але під особливим наглядом. Таким чином ми уникаємо скандалів і не змушуємо людей ходити пішки. Відзначу, що за 38 років моєї роботи у мене не було жодного нещасного випадку, — зауважив Петро Іванович.

Однак йому телефонують з Придніпровської СУБ з проханням все-таки зупинити ліфти, оскільки вони порушують норми їх експлуатації, додає Петро Сороколєт, що вони і зробили. Тепер на підприємстві чекають, коли прийдуть гроші, буде проведена експертна оцінка кожного ліфта, і тільки після цього вони зможуть приступити до їхнього ремонту.

Тож коли реально запрацюють ліфти, сказати важко. Очевидно, мешканцям будинків, у яких наразі вони відключені, доведеться запастися терпінням.

Вгору