Медики розповіли про новий вид грипу, від якого слід берегтися черкащанам

01 грудня 2016, 09:58

uzn_1475481991

В Україні зафіксований особливий підвид грипу АН3N2, який називають гонконзьким. Його появу нещодавно прогнозувала організація охорони здоров'я Національної академії медичних наук. Першими симптомами гонконзького грипу є висока температура і лихоманка. Цей штам практично не відрізняється від схожого каліфорнійського грипу. Чи очікувати черкащанам появи нового грипу та як уберегтися від хвороби, дізнавався сайт vikka.ua.

Щоб уникнути тяжкої форми грипу, черкащани можуть зробити щеплення та повинні уникати переохолодження, – радить директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.

Він пояснив, що у Черкасах поки що немає грипу. Офіційно не зафіксовані захворювання на грип і у Києві. Згідно з показниками захворюваності по Черкаській області, наразі у регіоні хворіє 4,6 тисячі осіб. Це 0,4% від загальної кількості населення. Три тисячі із захворілих – діти. Всього госпіталізовано 339 осіб, у тому числі 253 дитини.

Перевищення епідпорогу на Черкащині поки що не зафіксоване. Наразі найбільший рівень захворюваності зафіксований у Городищі, Смілі та Черкасах. Найменше хворіють у Кам’янці. Лабораторні аналізи показали, що грипу в області не виявлено.

"У Черкаській області від грипу вакцинували 331 особу.  Наразі Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує щеплюватися проти Каліфорнійського, Гонконзького та Брісбанського грипу. Для цього застосовується  французька вакцина "Ваксигрип" та корейська "Джисі Флю". Не можу сказати, чи є вони у наявності в черкаських аптеках. Чув, що треба записуватися у чергу", – повідомив  директор департаменту.

При цьому він зазначив, що щеплення не рятує від грипу, а лише вберігає від тяжкого перебігу хвороби. Адже у минулі роки грип не тільки вкладав у ліжка черкащан, а й забирав життя.

"Найчастіше, це були випадки, коли організм людини вже був послаблений хронічним захворюванням, або цілим "букетом" хвороб", – пояснив фахівець.

У зв’язку з приходом зими медик закликав черкащан уникати переохолодження та дбати більше про здоров’я, ніж про зовнішній вигляд.

"При перемерзанні раджу зігріватися гарячим чаєм", – сказав Олег Стадник.

За його словами, епідемія на Черкащині зазвичай очікується наприкінці січня – на початку лютого.

Вгору