Малярію на Черкащину завезли з Африки

04 грудня 2015, 16:32

1398332795-5084

Цьогоріч у області зафіксовані випадки захворювання на малярію. Наразі двоє жителів із Канівщини та Чорнобаівщини проліковані, у корсунчанина діагноз не підтверджений. За словами обласного інфекціоніста Світлани Волгіної, усі випадки недуги - "завезені", адже пацієнти перебували на роботі у країнах Африки.

Фахівець повідомила, що черкащани отримали належне лікування і вже повернулися на свої робочі місця за кордоном. За її словами, торік на Черкащині зареєстрований 1 випадок інфікування малярією. У середньому в останні роки фіксують не більше трьох випадків. Місцевих малярій в регіоні не було вже 10 років.

- Малярія - гостре інфекційне захворювання, яке характеризується періодичними нападами гарячки, - зазначила Світлана Волгіна. - Вона виникає раз на три дні або через день, переважно в один і той же час. У людини піднімається висока температура, а потім раптово знижується. Якщо вчасно надана медична допомога, захворювання успішно лікується.

Розрізняють 4 види малярії. Найнебезпечніша серед них - тропічна. Вона може викликати ускладнення і навіть кому. У одного з черкаських хворих діагностували саме її. Проте, при неважкому перебігу інфекції за сім днів пацієнт одужав.

- Від людини до людини малярія не передається, інкубаційний період сягає від 1 до трьох тижнів, - додала лікар. - Діагностика проста: мазок крові. Він швидкий, бо плазмодії, які викликають малярію, досить крупні, тож їх відразу видно.

Вартість лікування малярії орієнтовно сягає витрат на лікування ГРВІ.

Прикметно, що прийом протималярійних препаратів може викликати стійку форму малярії. Та це властиве лише жителям тих країн, де поширене це захворювання. Їх перелік ТУТ.

Довідково: Малярія – гостра протозойна хвороба людини, яка спричиняється малярійними плазмодіями, характеризується періодичними нападами гарячки, збільшенням печінки та селезінки і розвитком анемії.

Контингент хворих, які підлягають обов’язковому обстеженню на малярію:

- з гарячкою протягом 5 днів і довше;

-​ з гарячкою будь-якої тривалості, які хворіли на малярію протягом останні двох років;

-​ з гарячкою, котрі повернулися з тропіків, протягом 2 років після повернення, незалежно від первинного діагнозу;

-​ при наявності гепатоспленомегалії, анемії невідомої етіології;

-​ при підвищенні температури тіла в найближчі 3 міс. після переливання крові;

-​ у сільській місцевості з дуже високою ймовірністю поширення малярії в сезон передачі при будь-якому захворюванні з гарячковою реакцією в день звернення.

За інформацією департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору