«Люди-пінгвіни» та аншлаг у травмпункті, – черкащани скаржаться на бугри льоду, а в мерії розповідають про «ідеальний» тротуар

21 січня 2017, 16:02

284696_1

Після нетривалого потепління, яке шар льоду на тротуарах перетворило на “чваку”, прийшло похолодання. З початку цього тижня тротуари місцями стали схожими на пральну дошку, а місцями – на ковзанку. Рухатися без страху впасти і зламати собі щось стало неможливо. Жарти про пінгвінів, на яких більше схожі черкащани, які рухаються по тротуару, та людину-сіль чи людину-пісок, які б могли їх врятувати, набули неймовірної популярності в соцмережах. Але не такими й смішними, зважаючи на реалії, пише "Інфоміст".

Сезон “падінь”, люди-пінгвіни та тренінг “Як пройти по замерзлому тротуару”

У “Фейсбуці” десятки черкащан діляться своїм досвідом відкриття сезону “падінь”. Хтось відбувся синцем, декому пощастило менше: розтягнення зв’язок або зламана кінцівка.

Для депутата Черкаської міськради Ярослава Нищика проходження слизьким тротуаром обернулось розтягненням зв’язок і кількома днями лежачого режиму.

– Це сталося вчора о 7-мій ранку прямо під під’їздом нашого будинку. Я послизнувся і підвихнув ногу. Було дуже рано, напевно, ще ніхто не працював. У нас ОСББ. Пізніше дружина йшла на роботу, то казала, що вже все було розчищено, – коментує депутат.

У травмпункт він не звертався. Оглянув чоловіка знайомий лікар, який і порадив дотримуватися лежачого режиму кілька днів.

Не пощастило і мамі черкаської журналістки Ольги Компанієць. Близько двох тижнів тому вона зламала руку.

– Тоді було дуже слизько, тротуари не посипали взагалі, мама вийшла вигулювати собаку, послизнулася і впала, – ділиться Ольга.

Прибирання міста від снігу за 10 днів нового року заступник міського голови Руслан Сотуленко не так давно оцінив на четвірку. Журналістка каже, що влада дуже переоцінює зроблену роботу.

– Прибирання тротуарів, не буду говорити про дороги, бо я не водій, – це дуже болюча тема. Черкащани обурюються через якість очищення від снігу та боротьби з ожеледицею. Проблеми справді існують не перший рік, тому їх потрібно вирішувати. Я знаю, що значну частину тротуарів мають прибирати біля себе магазини, установи тощо. Але ж ми бачимо, що не всі і не скрізь це роблять. Якщо влада не має там прибирати, то мусить принаймні контролювати цей процес. Можливо, треба подумати про введення більш жорстких штрафів, – обурюється журналістка.

Рясніють наріканнями і соцмережі. Окрім повідомлень про забої, переломи та синці, черкащани взялися іронізувати.

fomichova

 

shhepachok

 

stasko

 

“Гаряча пора” для лікарів

У травмпункті нині густо. Хоча там кажуть, що в такі “складні” періоди було й більше пацієнтів. З початку тижня кількість осіб, які зверталися у травмпункт із вуличними травмами, зростала. Так, у понеділок за добу зафіксували 42 звернення, у вівторок і середу – по 49, четвер – 58, сьогодні – 61.

– Кількість звернень, у порівнянні зі звичайним днем, зросла на 30-40 %. Хоча за таких умов бували дні, коли кількість звернень щодоби у нас перевищувала сотню. Найчастіше люди приходять у трамвпункт із забоями, вивихами, переломами верхніх кінцівок. На другому місці – переломи нижніх кінцівок, – коментує головний лікар Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Федорук.

Окрім амбулаторних пацієнтів, у травмпункті на стаціонар госпіталізовували і черкащан зі складними травмами. Протягом тижня кількість госпіталізованих коливалася від 8-10 осіб за добу.

– Складні травми виникають переважно у людей похилого віку. Саме ця категорія пацієнтів найчастіше потрапляє із переломами нижніх кінцівок. У молоді під час падінь зазвичай страждають верхні, – говорить лікар.

Сьогодні у лікарні на стаціонарному лікуванні перебувають 84 особи, які травмувалися на вулиці. Ще в понеділок ця цифра була меншою – 69, у вівторок сягнула 74, середу – 80.

Для того, щоб відбутися мінімальними ушкодженнями під час падіння, лікар радить дотримуватися певних порад.

– Зверніть увагу на взуття. Воно має бути на низькому ходу, матеріал підошви має бути стійким на слизькій поверхні. Також потрібно бути обрежним, не поспішати під час руху, дбати про свою безпеку. Якщо ж сталося так, що ви послизнулися, то падати потрібно на бік, не на кінцівки, краще притиснути їх до грудей, – каже Федорук.

Якщо людина впала, але, на щастя, відбулося без складних ушкоджень, лікар радить до забою прикласти на 40-50 хвилин щось холодне.

– Фізіологія проходження забою однакова, що в домашніх умовах, що у лікарні. Щоб гематома не ставала більшою, на місце забою варто прикласти щось холодне, якщо не пошкоджена шкіра. Після цього можна накласти пов’язку. Також можна застосовувати знеболюючі мазі, – каже лікар.

Хто має відповідати за намерзлі бугри льоду та який тротуар вважається “прибраним”?

Очільник управління інспектування Олександр Давиденко пояснив, що поняття, яким повинен бути прибраний тротуар, чітко прописане у правилах благоустрою.

– Якщо це сніг, то його потрібно чистити з моменту початку опадів і до повного прибирання. Якщо це лід, то його потрібно прибирати так, щоб було видно тверде покриття (асфальт, плитку). Ширина очищеного проходу має бути мінімум 1,5- два метри, щоб могли розійтися дві людини. Ось це називається почищеним тротуаром чи прилеглою територією, а якщо протоптана стежка і там 20 сантиметрів  відкидано, то це звичайно не прибирання, – говорить Давиденко.

Тротуари в місті можна поділити на три групи. Першу має прибирати місто або той підрядник, який виграв  тендер, другу – суб’єкти господарювання (підприємці, установи тощо). Третя – так звані “безгосподарні” тротуари.

– По першій групі є деякі зауваження, бо прибирання не у зовсім належному стані. На тротуарах другої групи ситуація трішки краща. Бо кожен свідомий власник біля свого офісу, магазину чи іншого закладу прибирає. Проблеми виникають лише з тими, хто завжди “проблемний”. Ідеться про об’єкти, які розміщені незаконно, або ті  об’єкти, де завжди не прибрано: взимку – сніг, влітку в них трава не кошена, восени – листя не прибране, – розповідає очільник управління інспектування. – Щодо третьої групи, то тут найскладніше. Адже у них власника взагалі немає, біля них нічого не розташоване, це тротуари, які не зараховані до переліку на прибирання. Там найбільший жах.

Скарги, які надходять, каже Давиденко, переважно й стосуються саме третьої групи “безгосподарних” тротуарів. Це міжбудинкові проходи, міжвуличні, спуски до Митниці тощо.

Щодо штрафів, то за неналежне прибирання тротуару взимку на відповідальних чекає адміністративне покарання за статтею 152 (Порушення правил благоустрою). Вона передбачає штраф у розмірі від 340 до 1700 гривень.

– Цьогоріч було чимало скарг. Офіційних цифр не можу назвати, бо я не є головою адмінкомісії. Але в зимовий період це 80 % усіх протоколів, – розповів начальник управління.

Якщо ви помітили неприбраний тротуар, то телефонуйте на 1505. Там обіцяють з’ясувати, хто відповідальний за конкретну територію та приймуть міри для усунення недоліків.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору