сьогодні
09 грудня 2016

13:49

Лікарям у Черкасах влаштували іспит в умовах масштабного ДТП (відео)

У Черкасах лікарі клінік невідкладної допомоги складали іспит з курсу “Підтримка життя під час травми”. Щоправда, іспит виявився випробуванням не тільки знань, а й нервової системи, повідомляють “Подробиці”.

Крики, кров, дим та виття сирен – це масштабна імітація великої ДТП. Роль постраждалих тут виконують студенти, а от лікарі – справжні. Щоправда, умови роботи та завдання для них – не зовсім звичні. За легендою іспиту, поранені тяжко травмовані і медикам треба швидко та безпомилково провести всі маніпуляції, щоб врятувати їм життя.

“Якщо є критична кровотеча, все от є буквально для зупинки кровотеч для протекції дихальних шляхів і взагалі для підтримки життєдіяльності пацієнта. Не потрібно доказу для тієї дії, яку ми виконуємо, це є послідовний алгоритм”.

Цього лікарі вчилися попередні п’ять днів. Саме стільки триває курс “Підтримка життя під час травми”. Його ініціатор – українська громадська організація, яка спеціалізується на підготовці медиків для зони АТО. Тренери – переважно іноземні фахівці, які мають чималий досвід з тактичної медицини. Та цей курс вони вирішили започаткувати лише для цивільних медиків. Леонід свій іспит склав ще у травні, тепер він – помічник тренера.

“Я хочу нагадати що це – лікарі, котрі не звикли працювати ні на полі, ні на місці події. Завдання було таке, щоб поставити їх в незручне становище, створити таку атмосферу, в якій вини будуть хвилюватися, але робити свою роботу”, – пояснює лікар-хірург 3 міської лікарні Черкас Леонід Федорук.

Усі лікарі після завершення цього курсу будуть зареєстровані і отримають сертифікат. Організатори сподіваються, що набуті медиками знання і досвід стануть у нагоді не тільки в цивільному житті.

“Ми звертаємося до них від міністерства, щоб вони записалися у медичний корпус – це лікарі , які готові у відрядження їхати на місяць або два у прифронтові лікарні і надавати допомогу не лише військовим, а й цивільним”, – каже т.в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Свій іспит черкаські лікарі склали на “відмінно”, отримані знання тепер вони застосовуватимуть у реальному життя зі справжніми пацієнтами. Де від їхньої вправності і вмінь буде залежати не результат, а життя.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.