Квартири черкащан обкрадають за відпрацьованими схемами

28 березня 2016, 18:45
Фото з мережі

Фото з мережі

У Черкасах майже на чверть почастішали випадки квартирних крадіжок. Прикрі історії втрати власного майна черкасці активно обговорюють у соцмережах та на міському форумі. Містяни навіть простежили алгоритм, за яким діють злочинці, інформує vikka.ua.

На переконання жертв квартирних крадіжок, злочинці працюють за схемою попередньої "розвідки" – ходять по квартирах під виглядом різних менеджерів з продажу. Таким чином, крадієм може виявитися будь-яка людина, котра стукає у двері з пропозицією поміняти вікна, продати фільтр на воду тощо.

"Нашу квартиру, що розташована на другому поверсі поблизу дитячого містечка "Казка", обікрали вночі на початку року. Крадії залізли через кухонне вікно. Вони забрали гроші, золото, нерозпаковані косметичні набори, дві упаковки парфумів. Також негідники взяли шоколад та каву. І, що дивно, планшет, ноутбук, два мобільних телефони, коштовні алкогольні напої не взяли", – пише користувач міського форуму Черкас Владислав.

Містянин зазначив, що напередодні пограбування у будинку з’являлися підозрілі особи, які пропонували поміняти вікна.

Ще один інцидент стався у Черкасах нещодавно. У самісінькому центрі міста обікрали квартиру черкаського журналіста Станіслава Кухарчука, доки той був у відрядженні у зоні АТО.

"Коли не було нікого вдома, злодії вирвали серцевину замка. У квартирі всі речі перевернули догори дном. Винесли тільки ноутбук", – розповів він.

Як повідомили сайту в Управлінні кримінальної поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області, протягом поточного року у місті Черкаси було зареєстровано та внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань 27 фактів крадіжок майна з квартир. З них у 7 випадках особи злочинців встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності.

Крім того, працівниками Управління кримінальної поліції затримана злочинна група осіб, яка систематично скоювала на території Черкаської області та в місті Черкаси крадіжки з квартир шляхом перелому серцевин вхідних дверей. Злочинна група підозрюється у скоєнні 11 фактів крадіжок, по яким проводиться досудове розслідування. Наразі, члени даної групи заарештовані.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, у Черкасах кількість крадіжок зросла на 22,7%. У цілому ж торік у Черкасах було скоєно 188 квартирних крадіжок. З них наразі залишається нерозкритими 134 злочини, тобто 71%.

За словами правоохоронців, крадії здебільшого діють групою у складі двох-трьох осіб з розподілом ролей між собою. Найбільш розповсюдженим шляхом проникнення до квартири є перелом серцевини замка вхідних дверей та віджимання металопластикових вікон.

У поліції розповіли і про те, за яким сценарієм найчастіше скоюються злочини. Коли треба зламати замок, злочинці обирають багатоповерхові будинки, середні або останні поверхи. Це для того, щоб у співучасника, який спостерігає за входом до під’їзду, був час повідомити про появу мешканців будинку. "Інші один або два злочинці переламують замок та проникають до квартири. Перед тим як проникнути, злочинці тривалий час стукають або дзвонять до обраної квартири і якщо мешканці не відчиняють, скоюють злочин", – роз’яснюють в поліції.

Якщо ж мешканці все-таки перебувають вдома та відчиняють двері, злочинці одразу починають розмовляти на підготовлені теми. Наприклад, запитують, де проживає чоловік на таке-то ім’я, або пропонують якісь послуги, на які вони точно знають, що отримають відмову. Після цього обирають інший будинок для скоєння злочину. З метою уникнення свідків злочинці інколи закривають "дверні глазки" сусідніх квартир, заліплюють папірцями, недопалками сигарет тощо.

У більшості випадків, зазначають в Управлінні кримінальної поліції, злочинці обирають для нападу квартири з дерев’яними вхідними дверима або металеві двері середньої цінової політики. Об’єктами для нападу є квартири як пенсіонерів, так і більш заможної категорії людей.

Квартири перших-других поверхів обкрадаються через віджате металопластикове вікно. Під загрозою в такому випадку опиняється житло, де до вікон можна добратися по газових трубах, карнизах, а також дахах прилеглих приміщень магазинів, офісів та інших будівель.

Крадіжки з квартир громадян вчиняються переважно вдень, з 10-ї до 12-ї години та з 14-ї до 16-ї години. У більшості випадків предметами викрадення є ювелірні вироби, гроші, дрібна побутова техніка: ноутбуки, планшети, плазмові телевізори, – стверджують поліцейські.

Щоб уникнути крадіжок, представники поліції рекомендують встановлювати надійні двері з внутрішніми замками. Мешканцям нижніх поверхів радять обладнувати вікна решітками, ролетами, користуватися послугами охоронних фірм та не зберігати у помешканні великих сум грошей.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору