Кривдники, які побили переселенця на Черкащині, досі не покарані

04 липня 2018, 19:17
Внутрішньо переміщену особу з інвалідністю Олександра Гусакова з Макіївки нещодавно побили у с. Лящівка на Черкащині. Подія сталася 10 червня. Чоловік переніс уже другу операцію в обласній лікарні, де йому поставили пластину в кістку. Стверджує, що якби не розголос про подію в мас-медіа, то все б «зам’ялося» через упливових кривдників, інформує "Прочерк".

– Начальник райвідділу поліції відібрав заяву, і все, свідків не опитували, нічого. Лише після виходу статті у ЗМІ наприкінці другого тижня після бійки почалися якісь дії. Вважаю, що там вже і в поліції, і в прокуратурі намагаються своїм впливом певні особи залагодити справу. Але як так можна? У бійці ж в тій компанії був співробітник поліції, що давав присягу на вірність народу України?! – обурюється Олександр Гусаков.

Говорити йому зараз важко. Каже, фактично нічого твердого не може їсти. Також витрачаюсься кошти на лікування. Проте після цього конфлікту йому пригадали й інші «огріхи», які, як стверджує, є надуманими.

– Ми в селі були людьми новими. А в 2016 році через напад на якогось прокурора до села наїхало піврайвідділу. Нас хотіли зробити «стрілочниками». Прийшли обшук робити. Я, знаючи законодавство, обурювався і сперечався з приїжджими, то, оскільки в мене не було знайдено ні зброю, ні вибухівку, підкинули коноплю. Вважаю, тоді була повністю сфабрикована справа. Я досі суджуся за тією справою. Зараз вона знаходиться в касації в Києві. Зовсім не погоджуюся з тим, як велося слідство, як поводили себе суддя, прокурор. Уся справа була повністю несправедливою. Державне обвинувачення стосовно мене підтримував прокурор Сергій Кривко. Обзивав мене в суді «вбивцею», «сепаратистом» лише тому, що я зі Сходу України, – пригадує Олександр Гусаков. – Це дуже прикро було чути. Наша прокуратура повинна дотримуватися закону, а виходить, її представники лише порушують законодавство.

Зараз Олександр продовжує лікування. Після повернення до села очікує тиску на свою адресу.

– І це лиш за те, що в мене на очах били дівчину, а я спробував зробити якесь зауваження. Вважаю, якби не публікації у ЗМІ, то нічого б так і не робилося. Лише в суботу ввечері через два тижні після події, коли вийшла стаття, почали допитувати свідків. Повне беззаконня. І я не знаю, як бути далі, бо багатих же не покарають, але вони триматимуть зуб на мене і, переконаний, намагатимуться мене ще покарати, – каже Олександр, зауважуючи, що не розуміє, як жити далі у селі.

Сільський голова Лящівки Антоніна Красовська в коментарі виданню підтвердила, що родина має статус внутрішньо переміщених осіб, у зв’язку з чим отримує допомогу за місцевою районною програмою «Турбота». Про родину в цілому і про Олександра зокрема Антоніна Іванівна висловлюється позитивно. Каже, Гусакові ніколи не створювали проблем, жили спокійно, мирно. Про конкретний описаний конфлікт керівниці села відомо лише від людей, тож чогось конкретного вона повідомити не може.

У прокуратурі журналісту надали таку інформацію.

– Було порушене кримінальне провадження за частиною 1 статті 122 ККУ «Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження». Справа розслідується Чорнобаївським відділом поліції, призначена судово-медична експертиза, – каже керівник Золотоніської місцевої прокуратури Валентин Танцюра. – Але експертиза незавершена, бо експерту треба надати медичну документацію по завершенню лікуванню, щоб визначити тяжкість ушкоджень.

Валентин Юрійович також підтвердив, що прокурор Сергій Кривко підтримував державне обвинувачення стосовно Олександра Гусакова у судовому розгляді кримінального провадження минулих років за частиною 1 статті 310 «Посів або вирощування снодійного маку чи конопель» та частини 2 статті 309 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту».

– Ще раніше він притягувався до кримінальної відповідальності за грабіж, – заявив Валентин Танцюра.

Прокурор каже, що на сьогодні фактів, які б давали змогу говорити про причетність до конфлікту у Лящівці поліцейських, немає. Тому конфлікту інтересів у тому, що чорнобаївські поліцейські розслідують наслідки бійки, не виникає.

– Якщо буде встановлено, що до злочину буде причетний хтось з органів поліції, тоді провадження буде направлено за підслідністю до СБУ або до головного управління національної поліції. Поки що ж підозра нікому не оголошена. Встановлено коло учасників, свідків, людей допитують. Подія сталася тільки 10 червня, всього 2 тижні триває розслідування, – каже прокурор.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору