Кредитне “ярмо” залишить Черкаси без бюджету розвитку

23 лютого 2015, 14:13

3267_280587158713317_1983921845_n

"Шеф" міського голови Черкас Михайло Бродський планує рейдерське захоплення комунального підприємства "Черкаситеплокомуненерго".

Про це під час прес-конференції повідомив секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький. 

- Наразі Бродського люстрували, тож його бажання наживитися цілком зрозуміле. Ця історія почалася ще 2008 року, коли в місті на посаді заступника мера працював Андрій Савчук. Разом із міським головою він балотувався до парламенту 2002 року від політичної партії "Яблуко", засновником якої є Михайло Бродський.  Так, КП "Черкаситеплокомуненерго" отримало кредит ЄБРР. Сума позички становила 11,2 млн євро. Згодом пан Савчук залишив Черкаси, - розповів секретар міськради.

Він заявив, що до 2013 року міська влада у законний спосіб мала нагоду внести до тарифу Теплокомуненерго івестиційну складову та витрати на повернення кредиту. Проте так цього і не зробила. Кредит було взято, а умови для його повернення - не створені.

За словами директора КП Миколи Кушніра, до 2013 року "упорядкувати" тариф було "політично недоцільним". У той же час інше комунальне підприємство "Черкасиводоканал" затвердило тариф із необхідними складовими і як показує практика - здатне працювати і обслуговувати кредит.

- Нині тариф Теплокомуненерго лишається збитковим. Сьогодні борг КП перед Черкаською ТЕЦ за теплоносії складає 27,9 млн грн, борг перед банком, станом на 31 березня, складе понад 1,7 млн євро.  За нинішнім курсом валюти - це більше 60-ти млн грн. Грошей підприємства немає, гарантом виступає місто, тобто сума сплати за кредитом закладена в бюджеті розвитку на 2015 рік. Відповідно, в разі сплати цих коштів за кредитом, про розвиток міста в поточному році можна забути, - зазначив Олександр Радуцький.

Він наголосив, що у момент, коли КП доведене до межі, в Черкасах знову з'являється Андрій Савчук. За наполяганням міського голови - на посаді фінансового директора Теплокомуненерго із заробітною платою 20 тис. грн., розповідає Радуцький.

- Вбачаю в цьому пряму загрозу для підприємства. Складається враження, що покроково розроблена схема його банкрутства, причому з урахуванням інтересів київських олігархів. У місті існує єдина тепломагістраль. Частина її належить Черкаській ТЕЦ, частина - Теплокомуненерго. На поточний рік у комунального підприємства колосальне кредитне навантаження, але нічого не робиться для того, щоб підприємство мало змогу отримувати прибуток й виплачувати кредит, частина його котелень законсервовані, - заявив секретар міськради.

Він пояснив, що з 2012 року в Черкасах не працює котельня КП "Черкаситеплокомуненерго" на розі вулиць Волкова/Різдвяна, а також із початку опалювального сезону 2014-2015 років не працювала ще одна котельня на Руськополянській, 27. Це колишня котельня заводу "РОТОР". Її споживачів також перевели на обслуговування в ТЕЦ.

- Ці мільйони - це потенційний, можливий валовий прибуток Теплокомуненерго. Валовий прибуток у 2015 році втрачений вже на 3 млн грн.  Варто зауважити, що саме в Південно-Західному районі, де споживачів перевели в ТЕЦ, встановлена за кредитні кошти левова частка ІТП в будинках. Логічно, щоб ці будинки й обслуговувало ЧТКЕ, яке взяло кредит на придбання цих ІТП. Але... - повідомив посадовець.

Радуцький підготував два звернення – до ЄБРР з проханням призупинити черкаському КП виплати за кредитом на 2 роки та до керівництва держави з пропозицією об’єднати «Теплокомуненерго» і ТЕЦ. Ці звернення будуть розглянуті на сесії міськради.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору