Країні потрібен перехід від сировинної економіки до економіки технологій, – Вілкул

31 березня 2015, 20:52

1-vilkul-aleksandr

Народний депутат України Олександр Вілкул розповів про кроки, які потрібно зробити, щоб вивести українську економіку зі стану глибокої кризи та об'єднати країну.

- Нова індустріалізація - це принципово новий підхід до розвитку української економіки. Звичайно, ми повинні підтримати основу нашої сьогоднішньої економіки (базові галузі: хімія, вугільна галузь, металургія, машинобудівництво) та модернізувати їх. Але також ми повинні забезпечити поступовий та ефективний перехід від сировинної економіки до економіки технологій, високих досягнень, - зазначив Олександр Вілкул.

На його думку, потрібно створити в країні максимально м'який клімат для зовнішніх та внутрішніх інвестицій та 100%-ий  захист прав інвестора та власності.

- Це ефективно для країн західної Європи, для північної Кореї, Сінгапура та буде ефективно для України. Тому буде розроблене ефективне антикорупційне та антирейдерське законодавство, - заявив нардеп.

Олександр Вілкул акцентував  увагу на необхідності створення інфраструктури та нових ринків збуту.

- Важливим питанням є створення необхідної інфраструктури. Це і державне фінансування, і державно-приватне партнерство, залучення іноземних інвестицій. Інвестиції в Україну прийдуть по гарним дорогам та по гарній інфраструктурі. Також необхідно знайти нові ринки збуту та сертифікувати українську продукцію під нові можливості, які відкриються. У той же час зберегти традиційні ринки збуту. Це та задача, яку перед собою повинна ставити Україна, - зазначив Олександр Вілкул.

За його словами, в державі повинна бути інноваційна економіка, для чого потрібно вдосконалювати освітній та науковий потенціал.

- Створення ланцюга: школа - виш/професійно-технічна освіта - перше робоче місце - підтримка і збереження галузевої науки є важливим напрямком. Усе це дасть можливість створити нові та зберегти старі робочі місця. Привабити інвестиції і побудувати нове виробництво, перейти на новий рівень інноваційної економіки і підвищити заробітну плату та надходження до бюджету, - повідомив Вілкул.

Об'єднати країну, на думку Олександра Юрійовича, зможе відновлення Донбасу, який був, є та буде українським.

- Це один з базових ідеологічних принципів. Ми будемо допомагати в реалізації конкретних проектів відновлення Донбаса та його промисловості. Також важливим напрямком є підтримка біженців та переселенців (питання адаптації, працевлаштування, соціалізації тощо). Ми єдина країна і українці повинні допомагати українцям, - наголосив Олександр Вілкул під час представлення «опозиційного уряду», яке відбулося 31 березня 2015 року в Києві.

Як інформує "Українська правда", у вівторок, 31 березня опозиційний блок, що зайняв четверте місце на парламентських виборах, представив "опозиційний уряд", який очолив Борис Колесніков. Олександр Вілкул став віце-прем'єром з індустріалізації й відновлення Донбасу. Віце-прем'єр по контролю над діяльністю правоохоронних органів - Вадим Рабинович. Наталія Королевська - віце-прем'єр по соціальній політиці й пенсійній реформі оппоблоку. Михайло Добкін - віце-прем'єр з реформи місцевого самоврядування. Ігор Шурма - міністр охорони здоров'я, Микола Шишман - міністр агропромислового комплексу, Володимир Шемаєв - міністр інфраструктури й транспорту. МВС в оппоблоку вирішили віддати Костянтину Стогнію, фінансами буде займатися Віктор Скаршевський, соціальним забезпеченням - Михайло Папієв, економ розвитком і торгівлею - Євген Мураєв. Паливно-енергетичним комплексом - Володимир Макуха. Міністром юстиції буде Юрій Котляров, освітою буде займатися Олена Колесникова, екологією - Павло Жила, питанням міжнародних відносин – Костянтин Грищенко.

 

 

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору