Кожна двадцята дитина в Черкасах народжується недоношеною

19 листопада 2016, 12:23

kak_spyat_novorozhdennie

Статистичні дані свідчать, що відсоток недоношених дітей у Черкасах становить 4,7 %, в середньому по Україні — 4,5 %. Це означає, що кожна двадцята дитина народжується передчасно. Про це розповів головний лікар КЗ “Черкаський міський пологовий будинок “Центр матері та дитини” Володимир Зеленько, пише УНН-Центр.

- Навіть у розвинених країнах цей показник, на жаль, не буває нижчим, ніж 3,5 %. Звісно, ми намагатимемось довести свій відсоток до 4,5 (це, до речі, наш показник минулого року), - розповів Володимир Зеленько.

На його думку, причиною такої невтішної статистики є, зокрема, поширення екстракорпорального запліднення (ЕКО).

- Найчастіше та жінка, що не може завагітніти природнім шляхом, не може і виносити дитину. Як мінімум їй потрібен нагляд лікарів у стаціонарі або хоча б у денному стаціонарі. Але для наших жінок характерне несерйозне ставлення до рекомендацій лікарів. На жаль, потім це може спричинити передчасні пологи, - сказав лікар.

Він зауважив, що у жінок, які довго лікувалися від безпліддя або невиношування, часто зустрічається і фізична недосконалість плоду. Серед дітей, що помирають у віці до одного року, недоношені діти складають більшість. За даними Держстату, у Черкаській області за 9 місяців цього року померло 63 дитини у віці до одного року, і це дуже непоганий показник (є регіони, де померло понад 100 немовлят).

- На щастя, у цьому році ми стовідсотково забезпечені сурфактантом (сумішшю речовин, яка допомагає відкритися легеням новонародженої недоношеної дитини, у якої вони не можуть відкритися самостійно), - зауважив Володимир Зеленько.

При цьому препарат, який коштує 14 тисяч гривень за флакончик, а за протоколом, новонародженому їх треба ввести одразу два, забезпечується бюджетним коштом.

Вгору