Колишні сільські голови Черкащини розповіли, як їх тероризували «орли» Пшонки

05 грудня 2014, 14:58

9ad7d231a57dcffaa99d5f95d8204ef3_L

Як у 2010 році неугодні владі сільські голови масово потрапляли під слідство, а на їхні місця потрапляли надійні і перевірені регіонали, розповів колишній сільський голова села Ладижинка Уманського району Олександр Калько, повідомляють "Новини Черкащини".

Він та ще четверо колишніх сільських голів - Дмитренко В.В. (с. Коржовий Кут), Лесько І.А. (с. Косенівка), Майданнік П.М. (с. Коржова) та Кальніченко А.В. (с. Велика Севастянівка) звернулися з колективною заявою до прокурора Черкаської області Юрія Шеремета з проханням влаштувати перевірку щодо законності кримінальних справ, порушених ще в 2010 році проти цілої низки сільських голів.

- У 2010 році, перед проведенням чергових виборів до місцевих рад, прокуратури Уманського та Христинівського районів Черкаської області розпочали кампанію по кримінальному переслідуванню тодішніх сільських голів цих районів за надуманих підстав – за начебто неправомірне отримання ними матеріальної допомоги на оздоровлення при вибутті у щорічні відпустки без окремих рішень сільських рад. Такі дії мотивували тим, що це порушення постанови Кабміну від 09.03.2006 року №268 «Про упорядкування структури та умови оплати праці працівників апарату органів прокуратури, суддів та інших органів», - розповідає Олександр Калько.

За його словами, порушені справи мають замовний характер, адже лише по Уманському району було притягнуто до відповідальності 9, а по Христинівському – 8 сільських голів. При цьому серед притягнутих до кримінальної відповідальності не було жодного, хто після виборів у жовтні 2010 року переобрався на нову каденцію. Тобто звинувачення були висунуті вибірково – виключно проти тих, кого не хотіли бачити на посаді.

- Прокурори порушували кримінальну справу проти посадовця та вимагали повернути через суд у середньому 10 тисяч гривень допомоги, виданих упродовж 5 років. І якщо підслідний визнавав свою вину, то суд виносив умовний термін. Однак якщо визнання не було, слідчим доводилось складно, адже ціла низка законів була не на їхньому боці, - каже колишній сільський голова.

Усі вироки, оголошені колишнім сільським головам у судах першої інстанції, були скасовані апеляцією або направлені на досудове слідство. Однак вже 4 роки ні прокуратура, ні суди не можуть довести справи до кінця. Тим часом майно Олександра Калька, як і решти колишніх посадовців, досі перебуває під арештом. Колишні сільські голови сподіваються, що розв’язати Гордіїв вузол їм допоможе нова влада.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору