Кір на Черкащині: зареєстровано 11 випадків

10 січня 2018, 15:47

Станом на 9 січня 2018 року на Черкащині зареєстровано 11 випадків хворих на кір, з яких 8 осіб були не щеплені проти цієї інфекції. Так, в Золотоніському районі зареєстровано 8 випадків захворювання на кір (при епідеміологічному розслідуванні випадків виявлено, що семеро хворих – ромської національності, проти кору не щеплені), Лисянському районі – 2, Маньківському районі – 1. Серед захворілих осіб – 6 дітей віком до 17 років. Про це повідомляє "Рідна Черкащина" із посиланням на  ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

Тут наголошують – основним способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Вона здійснюється живою протикоревою вакциною, яка формує надійний та тривалий імунітет у 95-97% щеплених, а також попереджує розвиток ускладнень. Вакцинація проводиться у віці 12 місяців, з подальшою ревакцинацією у 6 років.

У МОЗ стверджують, що ситуація з зіхворюваністю на кір в державі складна. Станом на 1 листопада в Україні на кір захворіла 2381 людина. Це у 70 разів більше, ніж минулого року. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих. Епідемічний підйом захворюваності на кір пов’язують із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та з циклічністю цього захворювання.

Кір – небезпечне вірусне захворювання. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.
Перші ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон’юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

До симптомів може додатись ще й пронос. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.

Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору