сьогодні
16 січня 2017

13:15

Катеринопільщину врятують від екологічного лиха (фото)

очисні 009

Катеринопільщина замало не стала центром нової екологічної катастрофи. Причина – у місцевих очисних спорудах, які вже давно потребували капітального ремонту. Та досі для цього не вистачало коштів.

Очисні споруди Катеринополя збудували ще понад 20 років тому. Окрім районного центру вони обслуговували ще й смт Єрки та село Шостакове.

– Наші очисні споруди були збудовані ще за старими технологіями – там кілька відстійників. Саме у них і збігалися нечистоти, – розповідає голова Катеринопільської РДА Ольга Ніколенко. – Але поступово очисні споруди руйнувалися, до того ж їх потроху розбирали і самі люди. Тягали плити, каркаси. І робилося це роками.

З часом старі очисні споруди, які роками не реконструювалися, почали нести екологічну небезпеку. Через відсутність фільтрів каналізаційні стоки не проходили процес очисти і потрапляли прямо в місцеву річку Гнилий Тікич. Щоб зрозуміти, що в таких випадках трапляється з річками та екологією, достатньо згадати ситуацію із очисними спорудами м.Золотоноша. До реконструкції місцевих очисних споруд нечистоти сильно забруднювали річки Золотоношка та Суха Згар. Довкола водойм розносився страшенний сморід, а все живе в них гинуло. Й нині йдеться про мільйони коштів, аби розчистити золотоніські водойми від бруду. У Катеринополі кажуть, що великого смороду довкола їхніх очисних ще не чутно, але місцева річка вже забруднена. Тож згодом екологічної катастрофи не уникнути було б і тут. Тому відновлення очисних споруд, наголошує голова РДА, це найнагальніше питання в їхньому районі.

очисні 003

Впродовж останніх років вже було кілька кроків по зрушенню ситуації з місця – вдалося відремонтувати каналізаційно-відкачуванльні насоси. Утім – це лише крапля в морі, бо ж капітального ремонту потребує вся система. Ціна питання – майже 5 мільйонів гривень. Ольга Ніколенко додає, що ця сума – непідйомна для районного бюджету.

очисні 006

– Допомогло місцеве ТОВ «Катеринопільский елеватор», яке власним коштом виготовило технічну документацію на реконструкцію наших очисних споруд. Це власне була їхня ініціатива – відремонтувати очисні, – уточнює голова РДА. – Далі ми громадою розробили проект реконструкції і подали його до Фонду регіонального розвитку при Кабміні. Ми мали надію, що там відберуть саме наш проект. І тоді, за їхніми умовами, десять відсотків виконання цього проекту мали профінансувати ми, а решту – Фонд. Оскільки у нас власних коштів обмаль, то ці десять відсотків, а це близько 500 тис. грн, нам взявся погасити елеватор.

Катеринопільський проект конкурс виграв, утім на кошти потрібно було ще чекати, а проблема з нечистотами потребувала нагального вирішення. Тож на останній сесії Черкаської облради депутати проголосували за виділення з природоохоронного фонду 4 113,040 тис. грн на реконструкцію каналізаційних очисних споруд Катеринополя. А кошти, які надійдуть від Фонду, уточнює Ольга Ніколенко, область задіє в проектах інших громад.

очисні 002

– Для нас немає великої різниці, звідки надійдуть ці кошти. Головне, щоб вони були якнайшвидше, і ми вже приступили до робіт. Бо люди дуже хвилюються та з нетерпінням чекають, коли очисні почнуть нормально функціонувати. Тим більше, що після реконструкції це будуть очисні європейського зразку, – зазначає пані Ольга.

Потерпіти місцевим жителям доведеться як мінімум до кінця літа. Саме за такий термін збираються відремонтувати катеринопільську каналізацію. Куратором реконструкції зголосилося стати саме ТОВ «Катеринопільський елеватор», який входить в ПАТ Миронівський хлібопродукт.

очисні 010

– У них великий досвід будівництва очисних споруд на своїх підприємствах по всій Україні. Вони нам допоможуть і в проведені тендеру, адже ми хочемо щоб наші очисні реконструювали якісно, – наголошує Ольга Ніколенко.

У свою чергу, директор ТОВ «Катеринопільський елеватор» Артур Футима зауважує, що очолюване ним товариство бере на себе значну частину співфінасування. І йдеться вже не про 500 тис. грн., а про мільйон гривень, аби коштів вже точно вистачило на всю реконструкцію.

 

  
Коментарі - 2

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

Очиснi споруди нiколи не обслуговували с. Шестакове,в село лише зливають нечистоти. Цi “oчиснi споруди” вже рокiв 15 стоять зруйнованi та не працюють. I ЗНАЮЧИ ПРО ЦЕ!!!Катеринопiльський елеватор та комунгосп майже два роки зливають своi нечистоти, якi отруюють людей та рiчку. Вода в рiчцi забруднена у 108 разiв вище вiд норми. Звичайно ж сморiд у Катернополi не чутно, ним “насолоджуються” жителi с.Шостакове. На всi скарги та заяви I сiльський голова,I. депутат обласноi ради,i голова Катеринопiльськоi PДА,I правоохороннi органи реагували лише обiцянками. Лише щоб заспокоiти людей, щоб не “пiднiмали хвилi” I тiльки завдяки висвiтленню нашоi бiди журналiстами, чиновники зашевелилися I намагаються виправдатися перед електоратом та вищим кeрiвництвом, “турбуючись” про людей.А чому спочатку було не вiдремонтувати, а потiм використовувати очиснi??? I навiщо вони в с.Шестакове, якщо село ними нiколи не користувалося??? Нехай будують у Катеринополi- новенькi, за свiтовими стандартами.
Вiдсутнiсть коштiв-ВIДМОВКА!!! Найбiльший забруднювач ПАТ”Миронiвський хлiбопродукт” один Iз свiтових лiдерiв у своiй галузi.
Просто всiм байдуже до простих людей, головне грошi!

КАЖУТЬ ЩО...
Дмитро
Дмитро
Найкраща оцінка ситуації від Mykola Rud - тут вже є робота і для СБУ: "Як професійний педагог. Прослухавши аудіозапис голосу вчительки, яка розмовляє із дітьми, можу зробити висновок про професійну непридатність не лише вчительки, а й директора. Він напевно мав вивчити аудіозапис. Якщо директор прослуховував цей запис і вважає себе педагогом - то мав зробити належний висновок із тої ситуації, яка склалась. Він також мав належно відреагувати НЕГАЙНО. На що він сподівався? Чому поводить себе так впевнено і навіть зухвало? Слід терміново втрутитись "Інституту педагогіки", підключити психологів і зробити дослідження записів спілкування педагога із дітьми. Це слід зробити якомога швидше, щоб відповідні органи мали цей документ на руках і могли посилатись на нього. Батьки не є педагогами і психологами - вони не мають кваліфікаційного права вирішувати чи варто - чи не варто захищати вчительку й директора школи. Це мають робити СПЕЦІАЛІСТИ. Директор і завідувач районної педагогічної структури мають бути звільнені. В нормі, вони безумовно винні і це не підлягає обговоренню. Їх службовим обов’язком є моніторинг процесу навчання і ВИХОВАННЯ. Вони для цього призвані та існують як інституція. На очах у всієї школи створено систему цькування дитини-інваліда... І у цьому приймає участь не лише вчителька, а й директор, який не зробив належних висновків... Він не міг не знати, як вчителька розмовляє із учнями – про це однозначно відомо колегам – адже вона кричить дуже голосно, що можливо є ознакою неадекватного стану нервової системи. Таке теж не можна виключити. Це може означати, що вища керівна структура курирує даний процес і направляє його у потрібному їм напрямку. Тобто – за попередніми висновками - це антидержавна діяльність. Очевидно, що у обласних структурах це відомо усім, хто мав би по службі це знати. Міське управління має зробити висновок і продовжити дослідження у всіх інших школах. Скоріш за все - це тотальне ураження нашого соціуму у даному регіоні й у даній сфері. Мій попередній висновок такий: у місті нездорова обстановка; судячи із промови директора у всіх управліннях педагогічної сфери міста домінує антиукраїнська та антидержавна агресивна позиція. За таких умов очевидно, що антидержавна = антиукраїнська робота ведеться планомірно і сплановано. Тут вже пізно робити висновки - слід діяти негайно. Одночасно із тим, слід діяти обережно, уважно стежачи за реакцією із метою упередження якихось небезпечних кроків із боку антидержавної агентури. Хочу зауважити важливу, на мій погляд, обставину: все це відбувається під час воєнних дій на Донбасі та на Луганщині."Текст коментаря
У Черкасах школярку виживають з класу через конфлікт із вчителькою
Олег
Олег
Пані Олена, не варто вороже ставитися до зауважень, навіть якщо вони Вам не зовсім приємні. Я в своєму коментарі не знайшов місця, де б я назвав Вас людиною другого ґатунку. Це по-перше. По-друге, вміти розмовляти двома-трьома-п'ятьма мовами це добре! Дуже добре! Але Ви все ж таки маєте одну РІДНУ мову? Ту мову, на якій Ви мислите, формуєте думки, спілкуєтеся подумки на одинці сама з собою? І чогось (хоча я знаю чого) мені здається, що для Вас такою мовою є російська. І як би Ви добре не знали і не полюбляли англійську, читали б книжки, слухали б пісні, для Вас завжди буде ближча та людина, що заговорить з Вами де не будь російською, а не англійською. Те саме і з українською. Тому у Вас на підсвідомому рівні "руцкагаварящій" більш свій, чим любий іншомовний. На цьому базується і поведінка, думки, дії. І це так у всіх, а не тільки у Вас. Тому Ви апріорі на боці продавчині і засуджуєте її опонентку. Щодо "Я пишаюся собою, бо ПОВАЖАЮ усiх людей незалежно вiд мови", то на мою особисту думку, люди варті поваги за власні вчинки, а не за слова, на якій би мові вони не були сказані. Стосовно ж "З повагою до вас,пане Олег (Олеже якось не солiдно!)", то знову Ви виказуєте себе, як "руцкагаварящую", бо українською звернення звучить нормально, правильно Олеже - в кличному відмінку, який при СРСР видушили з граматики, але з розмовної мови ні! Звертатися один до одного українською Петре, Олено, Олеже, Іване, Маріє і т.і. мало того, що правильно, так і милозвучно. Тай "пане Олег" краще вже звучить "пан Олег". Про комп'ютер - можливо Ви просто не знаєте, що в Windows (я маю сумнів, що Ви користуєтесь Linux-системою)на "языковой панели" можна в налаштуваннях додати українську мову і будете мати всю абетку української мови, в тому числі "Ї" і "Ґ". Таким чином не будете вводити в оману людей, які можуть вважати Вас безграмотною людиною. "Не треба принижувати та виховувати мене, як дiвчинку та вказувати на недолiки моеi мови!" - Ви так хворобливо сприймаєте критику? Ви не впевнені в собі? "Мене вчили найкращi вчителi мого мiста! Усi учнi мого класу вступили у вишi та зараз дуже поважнiособи!" Добре-добре, не треба так хвилюватися , бо Ви зараз ще й диплом свій покажете. А щодо "вступили у виші" і "зараз дуже поважні особи", то наявність закінченого вишу не завжди є достатнім для поваги до людини. "А вам треба бути чемним у ставленнi до жiнок." - буду щиро вдячний, якщо Ви вкажете мені, де я Вас образив як жінку, або був не чемний як з жінкою. На останок - Ви праві, в Фінляндії дійсно дві державні мови. І шведську за рідну там вважають біля 5% населення, та все ж таки вони знають і володіють фінською - коли до них звертаються фінською вони не відповідають шведською! І навпаки, якщо хтось звертається шведською, йому не відповідають фінською. Вловлюєте різницю з ситуацією українська мова - "руцкій язік" в Україні (какаяразніцанакакомязіке, ітакпаймут)? І на останок. Щоб Ви не вважали за образу чи неповагою до Вас, коли я називаю "руцкій язік", а не "російська мова", бо не існує "російської" мови. Таку назву вкорінили в українську мову більшовики на початку ХХ сторічча, коли насильно "ріднили" українську мову з москвинською. Ось дивіться, по москвинські є "Россия" і є "русский язык". А чому на українську мову перекладаються як "Росія" і "російська мова"? Правда, якось не зграбно? Бо, якщо "Росія" і "російська мова", то відповідно повинно було б "Россия" і "российський язык". Знову халепа виходить! Назвати їх мову "руською" теж не має сенсу, бо вони жодного відношення до Русі не мають, бо вона була лише Київська. Тай "Россіею" вони стали лише в 1721 р., завдяки тому, що їх цар Пьотр І своїм наказом переназвав Московію з князівства Московського на "Россию". А для щоб більше "примазатися" до славної історії Київської Русі, мову Мокши їхню назвав "руским язіком". Але це вже окрема тема.
«Лагідна» українізація, або жменя здачі для дурепи
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.