Картоплю можна садити на початку квітня, – черкаський агроном

13 березня 2016, 15:25

431284_1_w_300Черкаський агроном 60-річний Володимир Тарасенко на своїй присадибній ділянці саджає частину картоплі, як ґрунт прогріється до 7-8°С. Решту досаджує за місяць, пише Дзвін.

— Бульби проростають за температури від +6°С, — розповідає. — У перших числах березня виносить кілька відер картоплі з погреба.

— До квітня земля прогрівається достатньо, щоб висаджувати. На глибині 10-15 сантиметрів буде градусів 7-8 тепла. Чим раніше посадимо, тим більше в землі буде вологи. Така бульба встигне відцвісти до масового розмноження колорадського жука.

Перебирає заготовлені під посадку картоплини, відкидає уражену хворобами. Обрізає ушкодження й присипає зрізи деревним попелом.

— А можна розкласти на сонці. Картопля присохне й не уражатиметься бактеріями.

Заготовлену складає в ящики. Кожна має з 4-5 см у діаметрі.

— Хибна думка, що треба садити найбільшу. Так природою закладено, що середні бульби мають найвищу продуктивність, з них найбільше утвориться плодів.

Обламує довгі білі паростки. Ці вічка водянисті, крихкі, їх притисне грудками землі. Тоді відмиратимуть, утворюючи шкідливу для майбутнього врожаю гниль.

— Двох тижнів для вигрівання картоплі вистачить. За температури 15-18 градусів вічка відростуть до сантиметра. Довших не треба. Від зламаних вічок втрачається до 15 відсотків врожаю.

Протягом зими його дружина збирала сухе лушпиння цибулі й попіл. Додаватиме по дрібці в кожну ямку при посадці картоплі. Це допоможе боротися з гниллю. Попіл також живитиме бульбу.

— Основну кількість картоплі саджатиму в квітні. Картоплю, висаджену в березні, годиться їсти зразу. На зиму не лишаю, бо погано зберігається.

Агроном з Кіровограда 65-річний Василь Лушпіган застерігає не саджати картоплю гребеневим методом у місцях, де обмаль вологи й багато сонця.

— Урожай буде значно гірший. Сонце так прогріватиме ґрунт на гребенях, що картопля пересихатиме, гинутиме дрібне коріння.

Посадка під плуг ефективна в низинах — біля річок, ставків. Тоді коріння матиме вентиляцію, бульба не гнитиме в болоті.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору