Канівська громада об’єднається з п’ятьма сільськими радами

04 травня 2017, 18:45

Відповідне рішення було прийнято 29 квітня в залі засідань будинку рад під час проведення громадських слухань. У заході взяло участь більше 50 осіб, інформує Канівська міська рада.

Як повідомив виконуючий обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик, у 2015 році до Канівської міськради надійшло рішення Пекарівської сільської ради про готовність до об’єднання територіальних громад. В 2016 році Яблунівська сільрада теж виявила бажання об’єднатися з Каневом. 24 березня 2017 року рішення про об’єднання прийняла Хмільнянська сільська рада, а 25 березня 2017 року – Литвинецька сільська рада. На початку квітня об’єднатися з Каневом в одну територіальну громаду також виявила бажання Конончанська сільська рада.

- Процес створення об’єднаних територіальних громад в Канівському районі вже розпочався. Так, днями буде створено Степанецьку об’єднану територіальну громаду, яка об’єднає, зокрема, Беркозівську, Горобіївську, Копіюватську, Мартинівську, Павлівську, Полствинську, Попівську сільські ради. Всього - 17 населених пунктів, - зауважив Володимир Святелик. – Зроблені певні кроки й щодо створення Канівської об’єднаної територіальної громади – підписано спільні меморандуми про співпрацю з Яблунівською і Литвинецькою сільськими радами, що дає можливість проводити спільні заходи для покращення життя громад ще до офіційного об’єднання.

Разом з тим, коли питання про об’єднання виносилася на голосування під час сесійного засідання Канівської міської ради, депутати не підтримали відповідний проект рішення. Проведення громадських слухань більшість депутатів також проігнорували. Так, із 34 депутатів у залі нарахувалося лише 7.

- Пропонуючи населеним пунктам району об’єднуватися з Каневом, ми об’їхали багато сіл, - взяв слово Канівський міський голова Ігор Ренькас. – Там навіть старенькі бабусі й ті розуміли, з ким треба об’єднуватися, до чого рости й розвиватися.

Натомість представник депутатського корпусу Володимир Коржов заявив, що у депутатів дуже багато питань щодо об’єднання.

- Наразі з боку уряду і парламенту спостерігається тенденція якомога більше функцій передавати на місця. А це значить – нам доведеться шукати додаткові кошти. Вже зараз бачимо, що у разі об’єднання нам буде потрібна субвенція у розмірі 33 млн. грн. Тож треба ще вивчати питання і переконувати депутатів у необхідності об’єднання, - наголосив Володимир Коржов.

- Подобається нам це чи ні, але з 2018 року об’єднані територіальні громади будуть. Наразі у нас є лише шанс провести це добровільно. Потім може бути запізно. Район просто поділять циркулем, - виступила начальник фінансового відділу Галина Карпушенко. - Звичайно, спочатку всім буде важко, але, зволікаючи, ми нічого не змінимо. Цього все одно не уникнути. Тож, може, краще об’єднатися й диктувати свої умови?

Питання про об’єднання територіальних громад Яблунівської, Литвинецької, Пекарівської, Хмільнянської, Конончанської сільських рад і Канева поставили на голосування – його підтримали 40 осіб.

4 травня рішення, прийняте громадою міста, буде висуватися на розгляд депутатів Канівської міської ради. У разі прийняття – буде створена робоча група, до якої ввійдуть як представники Канева, так і вищезгаданих сільських рад для подальших дій щодо створення Канівської об’єднаної територіальної громади. А в жовтні-листопаді найвірогідніше проводитимуться вибори.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору