Іграшки з добрими очима народжуються в майстерні черкащанки (фото)

10 жовтня 2016, 21:15

1

Роботу у школі черкащанка Анна Володіна змінила на пошиття ляльок у стилі "Тільда". За три роки її янголи, дівчатка, коники, мавпочки та ягнятка вже оселилися не тільки по всій території України, а й живуть нині у Норвегії, Німеччині, Франції та США. Про заморську ляльку в Черкасах та її здатність оживити будь-який інтер'єр сайт vikka.ua спілкувався з майстринею.

"Перед початком роботи образу майбутньої ляльки в голові немає, не готую завчасно ескізи. Вже в процесі приходить уявлення, яким буде мій майбутній герой. Власне етап оздоблення і є для мене найцікавішим, коли продумую зачіску, вбрання та аксесуари", – розповідає черкащанка.

2

Те, що Анна взялася за голку та почала шити, для родини стало повною несподіванкою. Лише тепер, за три роки, що черкащанка виготовляє іграшки, домашні звикли до творчого безладу в квартирі з викрійками та тканинами.

"Ніколи не помічала за собою бажання шити і навіть уваги на це заняття не звертала, а кілька років тому ніби щось перемкнуло. Бабуся навіть спершу не розуміла, як я шию такі дрібні деталі. Думала, що купую готові і їх просто зшиваю. Здебільшого працюю по ночах. Навіть не знаю чому, але тоді краще працюється. Рідні терплять, а що ж залишається? Чоловік навіть почав асистувати, інколи допомагає кроїти", – зазначає майстриня.

3

Починала черкащанка з янголів. Саме такі іграшки вабили її ще з дитинства – вдома новорічну ялинку завжди прикрашали ці величні істоти.

"Ми вже помітили, що замовниці, які беруть у мене янголів, невдовзі ідуть у декрет. Таку тенденцію простежили і за подругами, і за одногрупницями. Одна знайома вже четверту дитину народила, а вони з чоловіком планували зупинитися тільки на двох. Та і я ось шила-шила і теж вже чекаю поповнення", – жартома розповідає Анна.

Стиль "Тільда", в якому працює черкащанка, має походження з Норвегії. Звідти авторка іграшок Тоні Фінангер. З’явившись наприкінці ХХ століття, вони дуже швидко завоювали прихильність у майстрів з усього освіту завдяки добрим, смішним і милим виразам облич.  До речі, саме особливе обличчя з очима-намистинками та рум’янцем на щічках і відрізняє ці іграшки від інших.

4

"Для пошиття використовую натуральні та гіпоалергенні тканини, зокрема льон та бавовну. Наповнюю ляльки синтепоном або холлофайбером. З тканинами для одягу героїв вибір ширший. Тут можна поекспериментувати з текстурами та орнаментами у квіточку, горох чи смужку. Ляльки для найменших роблю без дрібних деталей як, до прикладу, ґудзиків, які дитина може проковтнути через необережність", – пояснює майстриня.

Після янголів черкащанка почала робити портретні ляльки. Їх, як правило, замовляють на подарунок для когось.

"Звичайно, портретної схожості з людиною не буде, але лялька передасть особливості фігури та зачіску. Її можна вдягти так само, як і майбутнього власника. В цілому, навіть не імітуючи риси обличчя, люди завжди впізнають себе в ляльках", – зазначає Анна.

5

Майструє черкащанка у цьому стилі і звірят. Це різноманітні зайчики, котики, ягнятка, коники, мавпочки. Анна підмітила: саме ягняток замовляють найчастіше і, як правило, на весілля.

"Ангели, ляльки і ягнятка – найпопулярніші у замовників. Ангелів, до прикладу, дарують на дні народження і як обереги для дітей. А так купують на різноманітні свята та й просто без приводу. Звертаються частіше саме жінки, замовляючи подарунки", – зауважує Анна.

Сьогодні іграшки Анни Володіної вже оселилися в найбільших містах України. Знайшли власників вони і за кордоном, зокрема у Франції, Німеччині та США. Часто їх замовляють і з батьківщини – Норвегії.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Усі фото надані героїнею публікації

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору