“І цей жах закінчиться”, – Пустовар розповів, як його схиляли визнати вину

03 жовтня 2016, 23:46

DSC09542-kopyya

Слідство змінило підозру відстороненому начальнику обласного ГУНП у Черкаській області на більш м’яку – частина 1 статті 369² Кримінального кодексу України (зловживання впливом), пише Інфоміст.

Він також заявив, що за таке правопорушення передбачено штраф або позбавлення волі до двох років. Для порівняння, попередня стаття могла “вилитись” правоохоронцю у 10 років в’язниці.

– Там із самого початку не було цієї статті, яку мені інкримінували. Штучно обвинувачували у вчиненні більш тяжкого злочину з метою зчинення більшого резонансу, створення підстав для затримання та обрання міри запобіжного заходу у вигляді арешту. Тому що у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, який мені інкримінують зараз, заборонено затримання особи та тримання її під вартою. Єдиний запобіжний захід, який може бути застосовано, – це особисте зобов’язання, це те, що раніше називалось підписка про невиїзд.

Владислав Пустовар також заявив, що кримінальне провадження є “сфальшованим”.

– За останні півроку через певних осіб мене намагалися схилити до визнання вини, мотивуючи, що так мені “світить” 10 років ув’язнення, а якщо визнаю провину і “піду назустріч”, то матиму максимум штраф 8-10 тисяч гривень, і цей жах закінчиться. Оскільки я не винен у тому, що мені інкримінують, я, звісно, відмовився, – переповів Пустовар.

У кінці липня слідство було закінчено. Обвинувальний акт направлений до суду. Перше судове засідання відбулося 12 вересня. Суддя, вислухавши позицію обвинувачення і захисту, ухвалив рішення про повернення обвинувального акту прокурору через його невідповідність вимогам КПК.

– Інформації про те, чи оскаржила прокуратура це рішення, в мене немає. Якщо не оскаржила, обвинувальний акт має повернутися, і слідство, скоріш за все, складатиме новий і намагатиметься мені його вручити, – додає правоохоронець.

Нагадаємо, півроку тому Владислава Пустовара, тоді ще начальника Головного управління Національної поліції в Черкаській області, затримали слідчі Генпрокуратури спільно з підрозділом внутрішньої безпеки. За версією слідства, Пустовар давав одному з керівників Національної поліції дві тисячі доларів за проходження атестації двох своїх підлеглих.

Вгору