Хто претендує на ректорство в ЧДТУ

17 жовтня 2016, 22:00

3f69b32d41c0af7f59d2389db7c527ee

18 жовтня в Черкаському державному технологічному університеті відбудуться вибори ректора. Це другі вибори у виші за останні 5 місяців. У червні результати голосування анулювали, бо ніхто з кандидатів не набрав достатньої для перемоги кількості голосів. Фактично вибори зірвали. Адже п’яту частину бюлетенів визнали недійсною. Поліція на місці для голосування знайшла ручку з чорнилами, що зникають, і порушила кримінальну справу за фактом підробки документів. Міністерство освіти й науки вирішило не проводити перевибори другого туру, а оголосило новий конкурс на посаду ректора.

ПЕРЕДІСТОРІЯ

У червні минулого року виш залишився без керівника. Тодішній Міністр освіти й науки Сергій Квіт звинуватив ректорку Тамару Качалу у зловживаннях і розірвав із нею контракт.

У травні 2016-го у виші оголосили перший тур виборів ректора. У ньому перемогли 2-є кандидатів – тодішній виконувач обов’язків ректора Сергій Назаренко та декан Чорноморського університету імені Петра Могили Максим Мусієнко. У другому турі ніхто із цих кандидатів не переміг (для перемоги у другому турі потрібно набрати мінімум 50% + 1 голос виборців). Вибори зірвали. Адже більше 20% бюлетенів зіпсували. Поліція на місці для голосування знайшла ручку з чорнилами, що зникають. Порушено кримінальну справу за статтею 358 Кримінального кодексу України ч.1 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Тих, хто зіпсував бюлетені, до сих пір не знайшли.

15 вересня 2016-го Міністерство освіти оприлюднило новий конкурс на посаду ректора. Прізвища кандидатів на посаду ректора ЧДТУ:

– кандидат технічних наук, доцент Березань Микола Олександрович;
– кандидат наук державного управління, доцент Григор Олег Олександрович;
– доктор технічних наук, доцент Заболотній Сергій Васильович;
– доктор економічних наук, професор Качала Тамара Миколаївна;
– доктор технічних наук, професор Козловський Валерій Валерійович;
– доктор технічних наук, професор Мусієнко Максим Павлович;
– доктор технічних наук, професор Палагін Володимир Васильович;
– доктор технічних наук, професор Снитюк Віталій Євгенович.

Джерела журналістів Громадського ТБ: Черкаси у ЧДТУ повідомляють, що боротьба за крісло ректора точитиметься між Олегом Григором, Сергій Заболотнім, Максимом Мусієнком та Віталієм Снитюком.

березаньМИКОЛА БЕРЕЗАНЬ

57 років. Родом із села Іркліїв, Чорнобаївського району. Вищу освіту здобув у Полтавському інженерно-будівельному інституті за спеціальністю «Промислове і цивільне будівництво». З 1987 року працює доцентом в Черкаському державному технологічному університеті на кафедрі промислового і цивільного будівництва. Одружений і має двох дітей.

 

 

григор3ОЛЕГ ГРИГОР

 

49 років. Нині перший проректор, виконувач обов’язків ректора ЧДТУ. У 1990 році закінчив механіко-технологічний факультет філіалу Київського політехнічного інституту за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти».

Із 1996 року працював старшим викладачем кафедри економіки та управління ЧДТУ. У 2004-му став доцентом цієї ж кафедри. Окрім наукової діяльності, він 3 роки працював технологом складського цеху Черкаського приладного заводу. Одружений і має доньку.

 

Заболотній_Сергій_ВасильовичСЕРГІЙ ЗАБОЛОТНІЙ 

43 роки. Нині проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків. Народився 6 червня 1973 року в Черкасах. Закінчив ЧДТУ за спеціальністю «радіоінженер». Пройшов шлях від асистента кафедри радіотехніки до доцента.

ТАМАРА КАЧАЛА

У травні 2014 року її обрали ректором університету. На цій посаді вона замінила Юрія Легу, колишнього депутата обласної ради від «Партії регіонів».

тамара_качалаЧерез рік, у червні 2015 року, Міністерство освіти й науки достроково розірвало з нею контракт. Тодішній міністр освіти й науки Сергій Квіт звинуватив її у зловживаннях. Зокрема в тому, що іноземні студенти складали сесії, навіть не будучи в Україні.

– Студенти іноземні не перетинали дуже часто кордон. І вони складали сесії. Для всіх іноземних студентів двоє осіб писали контрольні роботи. Багато чого було виявлено. Там великі суми грошей фігурують. Але, на жаль, ці справи не розслідуються. Все на місцевому рівні заглохло», – сказав Сергій Квіт.

«Заглухлі» справи про зловживання Качали екс-міністр Квіт пояснив так: суддя, що розслідує її справи, він же голова Придніпровського районного суду Черкас Андрій Смоляр, є її другом.

Через це Сергій Квіт попросив втрутитися у ситуацію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Останній пообіцяв, що триматиме під особистим контролем розслідування зловживань у ЧДТУ.

Натомість Качала зі своїм звільненням не погодилася й подала до суду. Вона вимагає від Міністерства освіти та науки України поновити її на посаді, а також відшкодувати 50 тисяч гривень за завдану їй моральну шкоду.

Наприкінці липня Придніпровський районний суд у м. Черкаси частково задовольнив позов Тамари Качали та поновив її на посаді. Нині ж це рішення оскаржують в апеляційному суді.

Тамара Качала – єдиний кандидат, програму якої не опублікували на сайті і не вивісили в самому університеті.Напередодні дебатів між кандидатами Тамара Качала повідомила, що знімає свою кандидатуру з виборів, бо вважає їх незаконними, адже згідно з рішенням суду її мали б поновити на посаді.

 

Козловський_ВалерійВАЛЕРІЙ КОЗЛОВСЬКИЙ

45 років. Нині він завідує кафедрою засобів захисту інформації в інституті інформаційно-діагностичних систем Київського Національного авіаційного університету. Закінчив Київське вище військове інженерне училище і має спеціальність «радіоінженер». Він член двох спеціалізованих вчених рад: Державного університету телекомунікацій та НТУУ «КПІ».

 

Мусієнко_Максим_ПавловичМАКСИМ МУСІЄНКО

40 років. Отримав освіту радіотехніка у Черкаському інженерно-технологічному інституті за спеціальністю «Радіотехніка». З 2001 року працював доцентом, з 2007 – професором на кафедрі КІТП (Комп'ютеризованих та інформаційних технологій у приладобудуванні) ЧДТУ. З вересня 2009 р. він працює у Чорноморському державному університеті імені Петра Могили в Миколаєві. Декан факультету комп’ютерних наук в цьому вузі.

На попередніх виборах ректора, що відбулися у травні-червні 2016 року, мав великі шанси стати ректором, адже у другому турі він набрав більше 45% голосів. Однак через те, що більше 20% бюлетенів зіпсували, результати виборів анулювали.

Палагін_ВолодимирВОЛОДИМИР ПАЛАГІН

Нині завідувач кафедри радіотехніки та інформаційно-телекомунікаційних систем ЧДТУ. Колишній декан факультету електронних технологій.

 

Снитюк_Віталій_ЄвгеновичВІТАЛІЙ СНИТЮК

49 років, родом із Волині. У 1991-1992 рр. працював інженером-програмістом Науково-дослідного інституту «Акорд», що у Черкасах. 1995 року працював асистентом, старшим викладачем кафедри обчислювальної техніки, доцентом кафедри комп’ютерних технологій ЧДТУ. У 2007 році був завідувачем кафедри інформаційних технологій проектування Черкаського державного технологічного університету.

З лютого 2014 р. − завідувач кафедри інтелектуальних та інформаційних систем факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Довідково. Вибори ректора Черкаського державного технологічного університету відбудуться 18 жовтня 2016 року з 9:00 до 15:00 за адресою: бул. Шевченка 460, корпус № 2, 3-й поверх.

Ректором стане кандидат, який набере просту більшість голосів виборців: 50% + 1 голос. Якщо ніхто з кандидатів не набере більш, ніж половину голосів, призначать другий тур виборів ректора. У ньому візьмуть участь двоє претендентів, що набрали найбільше голосів.

Вгору