Громадські активісти вимагають від влади Черкас діалогу

28 лютого 2017, 16:34

Фото: Про все

Про розбазарювання міського бюджету, відсутність політичної відповідальності та необхідність діалогу міської влади з громадськістю говорили сьогодні на прес-конференції представники громадських об’єднань Черкас.

- У зв’язку з децентралізацією з початку 2016 року нинішня влада міста отримала в своє розпорядження безпрецедентний бюджет, який і не снився попередникам. Але міський голова і секретар міськради один поперед одного хваляться здобутками, які полягають у найбільшій кількості покладеного асфальту, - зазначив громадський діяч Сергій Яковенко. – Але закінчилась зима і разом зі снігом зійшов і покладений в минулому році асфальт. І це тільки невелика кількість проблем. Ми маємо безліч незаконних заправок, МАФів, які щоночі з’являються в місті, дерибан землі в рекреаційних зонах. Черкаси дедалі стають містом тотального дискомфорту. Але за це ніхто не відповідає.

За його словами політична криза досягла такого рівня, що вже постало питання про переформатування більшості в міській раді та зняття з посади секретаря міськради.

- Ми (громадські активісти, – ред.) вважаємо, що подібні процеси не повинні бути кулуарними, а мають відбуватися в публічній площині. І депутатська більшість повинна формуватись не через кулуарні домовленості, а довкола плану дій, які розпочнуть розвиток міста, - зауважив він.

Серед нагальних проблем активісти окреслили найбільш актуальні. Зокрема, це питання забудови мікрорайону «Соснівка». У цьому питанні вимогою активістів є негайне скасування дозволу на розробку детального плану територій в Соснівці, припинення освоєння нових ділянок та розробка стратегії її розвитку в напрямку збереження «зеленої зони».

Також було піднято питання повернення системи «Прозорро». Як зазначив активіст Сергій Костенко, відміна допорогових сум підвищила корупційну складову.

- Ні для кого не секрет, що після скасування допорогових сум, одразу розпочалось активне освоєння бюджетних коштів. За один тиждень після скасування рішення було замовлено товарів і послуг більше, ніж за весь період дії «Прозорро», - розповів він. – На цей рік у бюджеті заплановано близько 200 млн. грн., які влада може використати без контролю громадськості.

Наріжним каменем наявних у місті проблем колишній член виконкому Дмитро Кухарчук вважає відсутність системного реформування міської влади.

- Існує криза апарату міської влади. Проблема полягає в тому, що коли нова влада прийшла, вона обіцяла поміняти тих людей, які були директорами департаменту ще при Олійнику і грабували місто. Але ніяких кадрових змін не було, - зауважив він. – Треба змінити структуру виконавчого комітету Черкаської міськради, звільнити керівників департаментів, які незмінно при всіх владах обіймають посади, та покарати їх. Нинішній апарат міської ради вкрай неефективний.

Відповідно від міської ради також вимагається суворе дотримання регламенту роботи, яка стосується оприлюднення матеріалів підготовки до сесій – публікація проектів рішень за 20 днів, забезпечення безперешкодних відео трансляцій сесій та засідань комісій ради.

Також представники громадськості вимагають припинення виділення земельних ділянок забудовникам, родичам чиновників та керівників міста. На їх думку, потрібно прийняти рішення про виділення землі виключно на конкурентних засадах, а безоплатну передачу залишити лише для учасників АТО за погодженням зі спеціальною комісією.

Невдоволення громадськості викликає також повна відсутність діалогу влади з громадою.

- Міська влада абсолютно не сприймає громадськість як свого партнера. Кожен раз, як ми виходимо з якимись пропозиціями, нам говорять, що вас ніхто не вибирав, йдіть на вибори - тоді і будемо розмовляти, - обурюється громадська діячка Вікторія Феофілова.

У розрізі цього активісти вимагають регулярних громадських консультацій з питань, які стосуються широкого загалу – прийняття ПСЕР, транспортної реформи, поводження з відходами, облаштування публічних місць тощо.

У випадку невиконання вимог активісти готові до акцій прямої дії та зриву сесій.

- Ми постійно робитимемо акції, блокуватимемо сесії, виконком. Будемо повертати владу в русло демократії та змушувати її вести діалог з громадськістю, - зазначив колишній член виконкому Іван Кієнко.

Натомість у випадку, коли влада дослухається до громадськості, громадські організації обіцяють підставити плече і конструктивно допомагати в реалізації вимог.

Вгору