Експерти повідомили, коли і на скільки подорожчають продукти харчування

03 квітня 2016, 09:00

69b7fc404ccc4787318f337654280bcd_XL-600x400

"Сировина дорожчає, а значить, зростають і витрати підприємств на виробництво продукції. Проте підприємства не вирішуються перекласти ці збільшені витрати на збіднілих споживачів, побоюючись обвалу продажів".

Про це Domik.ua повідомив гендиректор “УкрАгроКонсалт” Сергій Феофілов. 

За словами Феофілова, в цьому році ситуація у вітчизняній харчової промисловості продовжить погіршуватися.

“Відповідно, буде падати рентабельність виробництва. Є навіть загроза зупинення або закриття підприємств”, — попереджає експерт.

Як стверджує економічний аналітик Всеволод Степанюк, першими можуть постраждати дрібні птахівницькі господарства, які на відміну від великих холдингів, вже зараз працюють на межі рентабельності, а то і в збиток, так як не в змозі продати свій товар за вигідними цінами.

“Вихід на зовнішні ринки дуже дорогий і тривалий процес, не кожне підприємство вітчизняного харчопрому може собі це дозволити. Виходить, що бізнес має сьогодні інвестувати в якість і сертифікацію, щоб через 3-5 років вийти на зарубіжні ринки, але до цього моменту багато хто може просто не дожити”, — говорять в “УкрАгроКонсалт”.

Постійне зростання витрат харчопромівців обумовлене падінням курсу гривні і подорожчанням сировини.

“Тільки з початку 2016 року внутрішні ціни на українське зерно зросли на 5-8%, незважаючи на те, що в світі спостерігається знижувальний ціновий тренд. Просто зниження світових цін менш сильне, ніж девальвація нацвалюти”, — пояснив генеральний директор “УкрАгроКонсалт”.

Щоб зберегти обсяги валютної виручки на колишньому рівні аграрії змушені продавати за кордон все більше і більше зерна, олії та інше. А значить очікувати, що ці товари подешевшають в Україні, не доводиться.

Якими будуть ціни

Підприємства, щоб вижити, неминуче зіткнуться з необхідністю підвищувати відпускні ціни навіть ризикуючи втратити частину споживачів.

“У нас ціни не знижуються, хоча і не ростуть так, як могли б. Наприклад, за даними Держстату, ціни в рослинництві у лютому 2016 р зросли, порівняно з аналогічним періодом минулого року на 28%, а в тваринництві на 16%. І це при тому, що інфляція за минулий перевищила 40%. Тому ціни зростуть на 30-40% вже до кінця нинішнього року”, — вважає Всеволод Степанюк.

Цінники в магазинах будуть залежати від багатьох факторів.

“Ціни на продукти зростуть неминуче. Коли це станеться — питання дискусійне. Все буде залежати від курсу валюти”, — вважає доктор економічних наук Олексій Плотніков.
За словами голови об’єднання “Укрхлібпром” Олександра Васильченка, від розуміння яким буде курс долара сьогодні залежить буквально все.

“В минулому році, коли був стрибок курсу на початку весни доходило до того, що кілограм борошна “наздогнав” за ціною кілограм хліба. Тобто сировина коштувала як вже готовий товар, який з неї зробили”, — розповів він.

Всеволод Степанюк додає, що чималу роль у зростанні цін може зіграти спекулятивна складова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору