Екс-начальника обласного управління ДАІ знову судять

20 жовтня 2016, 11:30

f1aa9e04b30a34173259b7a877ea088c

Цього разу у суді – справа про керування Миколою Сіманчуком автомобілем у нетверезому стані, пише вінницьке видання Місто.

Вінницький міський суд розпочав розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно колишнього начальника вінницької ДАІ Миколи Сіманчука. Суть справи – підозра у керуванні автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Вів засідання голова суду Андрій Михайленко.

Ще до початку засідання Микола Сіманчук висловився проти присутності у залі суду журналістів.

– Я злий і проти того, щоб про мене писали. Вже шість років я не публічна особа, а простий пенсіонер. І взагалі – лише маленька сошка у великому механізмі. Прийшов служити ще при Кучмі, а посадили мене при Януковичі, тож можемо говорити, що я постраждав від режиму, – пояснював колишній начальник ДАІ минулі і нинішні обставини його судових поневірянь.

Микола Сіманчук із 2006 до 2009 року працював начальником Державтоінспекції у Черкаській області. У 2011 році суд Черкаської області засудив його на дев'ять років ув'язнення. Вирок винесли за махінації із техоглядом автомобілів у 2009-2010 роках.

У вівторок, 18 жовтня, у Вінницькому міському суді про вже спокутувані провини Миколи Сіманчука не згадували. Справа торкалася "свіжого" непорозуміння із законом, коли 2 жовтня його авто зупинила патрульна поліція на вулиці Архітектора Артинова. Причина зупинки – проїзд Соборною, де бачили машину Сіманчука і де із 8.00 до 20.00 заборонено рух транспорту.

Викликаний у залу суду вінницький патрульний Дмитро Удалов заявив, що запідозрив водія у алкогольному сп'янінні.

– Щойно ми його зупинили, як він закурив, ніби намагаючись приховати запах. Та й обличчя у нього таке червоне… Коли запропонували йому пройти обстеження на алкотестері, він відмовився. Відмовився й проїхати із нами для проходження його у лікарні, – каже поліцейський.

Після цього й був складений адміністративний протокол і справу скерували до суду.

– Винним у скоєнні адміністративного порушення себе не визнаю, – заявив Микола Сіманчук.

Відмову пройти тестування він пояснив тим, що відволікся й не бачив, як поліцейські підготували прилад для тестування.

– Я не помітив як, звідки і якими руками його діставали, тож у мене не могло бути й упевненостей у показах цього приладу, – говорив Микола Сіманчук.

Утім, за його словами, того ж дня він сам заїхав до медичного закладу, де пройшов відповідне обстеження. Каже, алкоголю у його крові медики не виявили. Для підтвердження своїх слів Микола Сіманчук передав судді відповідну довідку, яка була додана до матеріалів справи.

У засіданні оголосили перерву до 21 жовтня, тоді у суді мають заслухати лікаря, який підписав довідку, видану Миколі Сіманчуку.

Вгору