Дзвінок від “родичів”: черкащан попереджають про чергову схему пограбування житла

27 серпня 2017, 16:51

У Черкасах злочинці почали застосовувати імовірну схему пограбувань квартир. Навіть коли господарі вдома, вони дзвонять у квартири, представляючись іменами рідних, щоб їм відчинили двері. Про таку зухвалу спробу увірватися в його помешкання розповів черкащанин Дмитро Коваль, інформує vikka.ua.

"О 23:30 у квартиру, в якій я живу, подзвонили у дзвінок. Звичайно, у мене багато друзів, але я ніяк не чекав, що хтось о пів на дванадцяту ночі мене вирішив відвідати. Я відчинив двері в квартиру (ще є зовнішні двері в тамбурі) і запитав "Хто там?". На що, на мій превеликий подив, пролунала відповідь: "Надю, це ти?". Так звати мою маму. Я задав ще одне питання: "Хто це?". У відповідь пролунало: "Діма, це ти?". Голос був чоловічий, років за 50", – розповідає черкащанин.

Коли знову перепитав, хто це, незнайомець представився Славою – так звати батька Дмитра.

"Який Слава?" – уточнив він. На це чоловік за дверима відповів, що "ніякий" і швидко почав тікати, викликавши ліфт.

"Двері у тамбурі металеві, з хорошим замком. Я спробував подивитися у вічко, але там хтось стояв так, щоб не можна було побачити, – каже Дмитро Коваль. – Тільки зачинивши вхідні двері в квартиру, я усвідомив, що це було. А справа ось у чому. Людина (або група людей) дізналися, де я живу. Я думаю, це нескладно. Дізнатися, хто мої батьки, теж неважко".

На думку Дмитра, незнайомець точно знав, куди він йде і до кого. Тільки ось мета його була невідома.

"Не хочеться думати про погане, але і про хороше теж о 23:30 не подумаєш. Голос його був схожий на голос мого батька, але я його ні з ким не сплутаю. Батько і мати живуть в іншому місті. Мабуть, непроханий гість про це не знав. Я узяв телефон і набрав свого батька, який майже спав у себе в квартирі, в іншому місті. Не хочу думати, що було б, якби я б відчинив двері. У такі моменти мимоволі замислюєшся про легалізацію зброї", – говорить Дмитро Коваль.

Він закликає жителів міста бути пильними і не відкривати двері незнайомцям. Навіть якщо ті представляються знайомими чи рідними – думати і перевіряти, чи дійсно це так.

Тим часом в Управлінні патрульної поліції Черкас повідомляють: саме в літню пору активізуються квартирні крадії, адже люди залишають свої помешкання, їдучи у відпустки, подорожі або на дачі.

Поліцейські дають кілька порад, як запобігти можливим квартирним крадіжкам. Крім стандартних заходів безпеки (зачиняти вікна і двері, ставити сигналізації тощо), там радять звертати увагу і на незрозумілі помітки чи малюнки біля дверей квартири.

"Не кажіть стороннім про ваш майбутній від'їзд. Не створюйте у злодія враження, що всі мешканці пішли. Якщо їдете у відпустку або на дачу – не залишайте дорогих предметів: багато хто вважає, що гарантує собі безпеку, заховавши гроші і коштовності у своїй квартирі в потаємних місцях, однак там злодії шукають в першу чергу. Найкраще на час вашої відсутності передати всі цінності на зберігання родичам або друзям, яким ви довіряєте або здати на зберігання до банку", – зауважує речниця УПП міста Черкаси Зоя Вовк.

У поліції радять залишати на балконі випрану білизну: це може збити з пантелику злочинців. Також можна домовитися із сусідами, аби вони приходили відкривати вікна, поливати квіти.

Зазначимо, що, за даними Головного управління Нацполіції області, у Черкасах з початку року скоєна 131 квартирна крадіжка.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору