Дві черкаські родини відмовилися від шкільного навчання для своїх дітей (відео)

28 вересня 2017, 13:41

Дві черкаські родини відмовилися від шкільного навчання для своїх дітей. Тепер вони здобуватимуть освіту вдома. Батьки хоумcкулерів запевняють - вдома дитина отримає більше знань, аніж у звичайній школі. Переконують, їхні діти не прогулюють уроки та не переймаються за невиконанні завдання, інформує "5 канал".

14-річний Денис – хоумcкулер: "У мене є індивідуальне навчання, отже я можу зрозуміти все краще, ніж у школі. У школі я вивчаю все не так поглиблено". Школу не відвідує вже два роки. Альтернативне домашнє навчання хлопчику обрали його батьки. Тепер мама допомагає синові опановувати шкільну програму. "На них постійно ставлять експерименти і при цьому, як ми спостерігаємо, падає рівень знань. Через те, що просто думати не вчить школа", – впевнена мама учня Галина Касьянова.

Кіра Ткаченко також вчиться вдома. За власним розкладом дівчинка опановує програму четвертого класу. До школи вирішила більше не ходити: "Там багато навантажують дітей непотрібним матеріалом. Уваги дійсно дають тут більше, бо у звичайній школі багато дітей і вчитель не може їм приділити багато уваги".

У Черкасах домашніх школярів поки що лише двоє. У вільний від навчання час вони відвідують гуртки та спортивні секції. Це дає їм можливість соціалізуватися у колі однолітків, переконують батьки. "Вона вільна завжди. А от питання в тому, що не вільні діти… скільки вони спілкуються в школі між собою, п'ять хвилин перерви? Я не вважаю це якісним спілкуванням", –  каже мама учениці Ірина Ткаченко.

Щоправда, черкаські освітяни переконують – дитині таки краще відвідувати школу. "Навчання в учнівському колективі дає дітям, перш за все, – це соціалізацію, спілкування, навички поводження в суспільстві… Вона дещо не розуміє того, що відбувається в суспільстві в цілому", – наголошує начальник Управління освіти та науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

В Україні дедалі більше батьків обирають для своїх дітей домашнє навчання. Такі учні складають іспити після 9-го та 11-го класів. Щоправда, атестувати їхні знання мають право лише у двох школах – у Харкові та Києві.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору